Do zápasu vlétli Litolští doslova jako sršni – tak se jim i přezdívá. Přečkali sice dvě nepříjemné sice před svou brankou, kdy hosté mohli jít do vedení, ale Bohdanův blok přišel včas, aby si vzápětí s další šancí Jakuba Novotného poradil domácí brankář Rathouský.

A tak v deváté minutě zdánlivě ztracený míč u rohového praporku doběhl Mbah, odcentroval a nepokrytý Ezeala trefil z první přesně levý roh litoměřické branky (1:0). Utkání pak ještě nabylo na větší dramatičnosti, když hosté začali být aktivnější.

„Kluci si uvědomili, že mají na to, aby jednogólové manko ještě do poločasu smazali. A to se jim povedlo parádním přímákem Jakuba Dolejšky, který přesně vymetl levý kout litolské svatyně," pochválil své   svěřence i střelce za aktivní hru dopředu trenérský tandem hostí Štefan Knapík a Pavel Zuna. Neopomněli přitom podtrhnout, že největší překážkou pro jejich ofenzivní snažení byla opora Václav Rathouský.

Utkání se zlomilo po přestávce, kdy hostům stačila pětiminutovka k tomu, aby šli do dvoubrankového vedení. Po střelecké parádě Pavlíčka z dobrých 30 metrů (1:2) a zanedlouho poté po jediné chybě domácího gólmana a dorážce Jakuba Dolejšky (1:3). Hosté pak ještě vytáhli žolíka, když v 77. minutě přišel na hřiště znovu talentovaný 19 letý Petr Hýř.

Neuběhly ani tři minuty a  litoměřický útočník si pohrál s dvěma litolskými obránci a z hranice velkého vápna trefil pravou šibenici (1:4). „Byly to rány, které se nedaly chytat," nehledal po závěrečném hvizdu výmluvy trenér poražených Pavel Jareš, aby ještě dodal: „Na divizní úrovni se dnes odehrál velmi dobrý fotbal. Musím ale přiznat, že mě hosté překvapili, protože v útoku ani v obraně neměli výraznější slabiny."

Pohár hořkosti si domácí vypili až do dna, když v 85. minutě Bohdan neproměnil pokutový kop. Trenér FK Štefan Knapík zářil. „Musím spolu s Pavlem mančaftu za odvedený výkon poděkovat. Tři body kabinu těší a jen doufám, že bychom neměli propadnout ani v nadcházejím zápase, kdy doma hostíme ještě vloni třetiligové Měcholupy. Pokud bychom zopakovali dnešní výkon, nemuseli bychom vyjít naprázdno."

„Ta velká šance mrzí. Chtěl jsem plackou trefit pravou šibenici, ale terén mě v té chvíli zradil. To ale není důležité jako skutečnost, že si domů vezeme tři body za výkon, který snese i přísnější kritiku," svěřil se po utkání hostující kapitán Jakub Grunert.

Litol - Litoměřice 1:4

Branky: 9. Ezeala – 39., 66. J. Dolejška, 61. Pavlíček, 80. Hýř, ŽK 0:1, poločas 1:1, r.  Fimmel,  220.
Litol: Rathouský – Urban, Bohdan, Jareš, Korejza – Mbah, Cáska, Ezeala, Novotný (82. Zikmund) – Jindráček (78. Křivánek), Ježek.
Litoměřice: Víšek – M. Novotný, Beran, Svoboda, Hála – Stožický (84. Matějka), Rapavý (77. Hýř), Grunert – J. Doleška, Pavlíček, J. Novotný (55. Tichý).

Mojmír Strachota