Zářivě žlutá budova má novou fasádu, monumentální vstupní schodiště i nové veřejné toalety. Celá stanice je plně bezbariérová.

„Šlo o jednu z nejvýznamnějších oprav, které jsme v Ústeckém kraji realizovali. Opravená budova přispívá k významnému zlepšení kultury cestování v regionální dopravě na důležité spojnici Litoměřic s Lovosicemi a Českou Lípou. Celkové náklady na opravu dosáhly 11,5 milionu korun,“ uvedl náměstek generálního ředitele Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) pro správu majetku Tomáš Drmola. Stavební práce trvaly rok a skončily letos v červnu.

Rekonstrukci horního nádraží si připomeňte ve fotogalerii

V internetovém hlasování na www.nejnadrazi.cz litoměřické nádraží zvítězilo, o celkovém pořadí však ještě rozhodnou SMS hlasy a hlasovací archy. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 9. listopadu 2018 v Senátu České republiky.

Výsledky hlasování.

Soutěž probíhá od roku 2007. Kandidáty na titul navrhuje veřejnost, která také rozhoduje o vítězi. Minulý rok se nejkrásnějším nádražím stala železniční stanice Doksy v Libereckém kraji.

V Ústeckém kraji SŽDC letos dokončila práce na fasádách výpravních budov například ve Velkém Březně na Ústecku či v Mlýnech na Děčínsku.