Na trasu jsou nově nasazovány velkokapacitní autobusy Iveco Crossway LE o délce 14,5 metru, které mají kapacitu 111 cestujících. „Při zahájení provozu této linky jsme slíbili, že nejpozději do konce roku budou nasazeny moderní kapacitní autobusy, které byly dopravcem představeny na slavnostním zahájení v Litoměřicích. Tímto krokem dochází k výraznému zkomfortnění přepravy pro cestující," sdělil ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje Zdeněk Šponar.

Linka do hlavního města jezdí z Litoměřic každý den, ráno zhruba po půl hodině, odpoledne každou hodinu a v ostatních obdobích všedního dne a o víkendech v intervalu 120 minut. Cesta z Litoměřic k metru Letňany trvá zhruba hodinu a pět minut.

Martin Rehárik z Židovic i filantrop Martin Hausenblas byli jedním z kritiků plánů, kteří živě diskutovali s ministrem dopravy Martinem Kupkou.
VIDEO: Tím územím projít musíme, řekl ministr k schvalování tras VRTky v kraji

Jízdné je možné platit hotově, platební kartou nebo prostřednictvím mobilní aplikace PID Lítačka. Souběžně s Tarifem PID (Pražská integrovaná doprava) v úseku Nová Ves – Litoměřice platí také Tarif DÚK.

Nejlevnější cesta stojí 90 Kč, ovšem pouze s kuponem pro Prahu, s PID Lítačkou. Bez něj stojí cesta do Letňan 110 korun, do centra Prahy s celodenní jízdenkou na MHD za 130 korun.

Mohlo by vás zajímat: Dobrá zpráva! Krajské jízdné v autobusech a vlacích příští rok nezdraží

Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura