Cestující mají v „krajských“ autobusech výrazně ušetřit. Spoj se bude veřejnosti prezentovat už v pátek 1. září na litoměřickém Mírovém náměstí.

Zájemci se tak 1. září v 11 hodin na náměstí mohou přijít podívat, jaké autobusy budou na linku nasazeny. Dozví se tam také podrobnosti o spoji. Dojde i k přestřižení pásky, které symbolicky novou linku odstartuje.

„Jsem moc rád, že se nám společnými silami podařilo tuto linku uvést do života. Ceny soukromého dopravce byly pro naše občany v posledních měsících velice vysoké, a tímto krokem se znovu dostaly na přijatelnou úroveň,“ uvedl místostarosta Litoměřic Jiří Adámek.

Jízdní řád nové linky z Litoměřic do PrahyJízdní řád nové linky z Litoměřic do PrahyZdroj: se svolením Krajského úřadu Ústeckého kraje

Díky novému spoji se cestující z Litoměřic dostanou od 2. září do hlavního města za 90 korun. Nebo za 130 korun s jízdenkou pro celou Prahu. Za 240 korun se pak lidé mohou vydat na cestu do Prahy, strávit tam celý den, jezdit v tamní MHD, přičemž v ceně je zahrnuta i zpáteční jízdenka do Litoměřic.

Stavba protihlukové stěny v Litoměřicích je v plném proudu.
U litoměřické dolní trati staví clonu, v památkové rezervaci sníží hluk od vlaků

Nový spoj bude zastavovat v Letňanech. Ve všedních dnech pojede 13 spojů ve směru do Prahy od 4.50 do 20.50 hodin. A 13 spojů od 6.05 do 22.35 z Letňan do Litoměřic. Autobusy budou ve všedních dnech vyjíždět z autobusového nádraží v Litoměřicích.

O víkendu se lidé mohou svézt až na litoměřické horní nádraží, kde bude zajištěn přestup na vlak do Úštěku a Lovosic.