Téměř dvě tuny zboží, tedy zhruba čtyřikrát víc než loni, darovali Litoměřičané v sobotní Národní potravinové sbírce. Dobrovolníky Potravinové banky mohli lidé potkat ve třech supermarketech: Kauflandu, Albertu v Želeticích a Penny Marketu v ulici Marie Pomocné.

Tam zaměstnanec litoměřické Potravinové banky Martin Vágner jako dobrovolnici zlákal i vlastní dceru Emu. "Stejně jako loni sama utratila za potraviny pro potřebné měsíční kapesné," prozradil Vágner.

V okresech Teplice, Litoměřice, Ústí nad Labem a Děčín se v sobotní sbírce, do které se zapojilo o pět supermarketů více než loni, vybralo přes 12 tun potravin a přes tunu drogerie, čili o čtyři tuny zboží víc než loni. Nejvíc lidé darovali v ústeckém Globusu. Tam lidé přispěli 1400 kilogramy zboží, tedy o 200 víc než loni.

"Do projektu se zapojilo více marketů než loni a i lidé více darovali," popsala ředitelka Potravinové banky v Ústeckém kraji v Litoměřicích Pavla Brychtová s tím, že od července existuje ještě druhá potravinová banka v Ústeckém kraji v Dobříčanech u Žatce, která potraviny a drogerii sbírá pro okresy Louny, Most a Chomutov. Z obou dvou potravinových bank zboží poputuje do domovů důchodců, charit, Nadějí a dalších sociálních zařízení v celém Ústeckém kraji. Nejčerstvější jídlo získají Klokánky.