Plánovanou výstavbu prodejny nepustili do územního plánu města.

Lidlu se tak minimálně na další dva roky zavírá možnost vybudovat zde svou prodejnu. Uskutečněné hlasování bylo poslední možností, jak záměr do územního plánu dostat. Do roku 2013 totiž bude platit stop stav pro všechny změny.

„Názor zastupitelstva byl téměř jednotný, proti byla drtivá většina, pro Lidl byli pouze dva zastupitelé. To znamená, že Lidl zde svou prodejnu v současné době stavět nebude,“ uvedl starosta města Tomáš Ryšánek.

Chtějí obchodní zónu u prádelny
Jak starosta vysvětlil, město má pro obchodní účely vyhrazené jiné lokality, konkrétně naproti prádelně, a z tohoto stanoviska nehodlá slevit. Už když Lidl pozemky kupoval, nebyly určeny pro obchodní využití.

Obchodní řetězec se však myšlenky vybudovat zmíněný obchod nevzdává. „Společnost Lidl Česká republika bude i nadále usilovat o změnu územního plánu na autobusovém nádraží ve Štětí,“ řekla ve středu Deníku PR manažerka společnosti Lucie Borovičková.

Společnost Lidl městu nabízí, že současně s výstavbou prodejny zrekonstruuje i stávající autobusové nádraží. To je jako majitel povinna provozovat, ale v současné době je jeho stav pro město neuspokojivý.

Radnice má v současné době dva roky na rozmyšlenou. Je možné, že požádá o názor i obyvatelstvo.

„Zastupitelstvo uložilo radě města připravit referendum na toto téma. Pokud se rozhodne jej vyhlásit, mohou být v budoucnu připraveny hlasovací lístky, aby se vyjádřili občané,“ uvedl starosta Štětí Tomáš Ryšánek.