Příznivé počasí a pořadateli připravený pestrý zábavný program přispěly k jedné z nejvyšších návštěvností. Sezonu zahájil ředitel lázní František Och s rodinou, několik set lidí všech věkových kategorií pozdravili starosta obce Josef Bíža a duchovní z Budyňska Jiří Čepl.

V odpoledním programu vystoupily místní skupiny a sbory – mažoretky Lentilky a Sněženky, dětský HIP-HOP a dětský pěvecký sbor Pramínek. Návštěvníky bavila country skupina Parťáci, skupina historického šermu Golem a velký aplaus sklidil kruh ženského souboru Obce baráčníků z Vinoře, jenž zatančil českou besedu.

Letošní slavnost zvýraznilo otevření kaple Salve, kterou přijel posvětit kardinál Dominik Duka. Dlouho nevyužívaný objekt bývalého Karlova pramenu, pocházející z 19. století, se podařilo zachránit díky pomoci obce a několika místních firem. Rekonstrukci provedl Pavel Durych.

„Kaple dostala název Salve, což v překladu znamená Buď zdráv, a je zasvěcena Panně Marii Fátimské. Její soška pochází z poutního místa v portugalském městečku Fátima. Každou sobotu od 17 hodin se v ní uskuteční pravidelné bohoslužby, ale objekt může využívat každý k posezení, popřemýšlení a načerpání vnitřního klidu a míru," vysvětlil farář Jiří Čepl.

Ředitel František Och pozval návštěvníky nejen ke kulturnímu programu a děti k soutěžím, ale dospělé i k prohlídce areálu. Lázně Mšené se řadí počtem 224 lůžek mezi nejmenší české lázně. Zaměřují se na léčbu pohybového aparátu, pooperačních stavů a nervových onemocnění.

Při slavnosti mohli zájemci například absolvovat masáže. „V posledních letech v našich lázních zcela převažují léčebné i wellness pobyty samoplátců, během kterých lidé řeší i jiné obtíže, a hlavně čerpají energii a sílu do všedních a pracovních dní," uvedl Och.