Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lávky přes Modlu ani dva roky po povodni oprava zatím nečeká

Lovosice - Alespoň první tři ze sedmi povodní poškozených mostů a lávek přes potok Modla v Lovosicích chtěla radnice opravit v letošním roce.

23.7.2015
SDÍLEJ:

LÁVKA U KURTŮ je v havarijním stavu a z toho důvodu i uzavřená. Alespoň její opravu chce radnice uspíšit. „Jako jediná je nefunkční. Zajištění její opravy ještě letos zvážíme,“ říká Hieke.Foto: Deník/Veronika Udatná

Ještě bývalé vedení města získalo od Ministerstva dopravy příslib dotace na rekonstrukci všech poničených objektů, kvůli údajným chybám v dokumentaci se však nakonec podařilo dokončit projekty jen u tří z nich. Kvůli zpoždění zapříčiněnému i opakováním výběrových řízení nové vedení města zvažuje, že práce odloží až na jaro.

Nedostatky v dokumentaci

„Projektové dokumentace nové vedení města přebíralo jako v mnoha jiných případech nedopracované do stadia realizačních dokumentací. Chyběly v nich některé podstatné informace, jako například zábory pozemků. Současně nebyly osloveny dotčené orgány státní správy, zda s opravami lávek a mostů souhlasí, například správce povodí, dopravní policie, odbor životního prostředí a podobně," řekl k potížím nynější lovosický radní Vladimír Hieke (ANO).

Opravou projde i most v ulici Přívozní.

Radnice má podle něj v současné době dopracované dokumentace ke třem stavbám. „Jedná se o most v Přívozní ulici, lávku u tenisových kurtů a most za archivem železniční most," vyjmenoval.

Výběrová řízení se již uskutečnila přes nově používaný elektronický systém zadávání zakázek E-ZAK. O výsledku budou městští radní rozhodovat na svém příštím jednání.

„Lze však předpokládat, že z důvodu administrativní chyby při výzvě jednoho z uchazečů k doplnění kvalifikačních předpokladů může dojít k jejich zrušení," přiznal Vladimír Hieke.

LÁVKA U KURTŮ je v havarijním stavu a z toho důvodu i uzavřená. Alespoň její opravu chce radnice uspíšit. „Jako jediná je nefunkční. Zajištění její opravy ještě letos zvážíme,“ říká Hieke.

Vedení města proto zvažuje, že z důvodu zpoždění, které nabralo dopracováním dokumentací i opakováním tendrů, bude letos všech sedm lávek a mostů jen soutěžit a k samotným rekonstrukcím přistoupí až na jaře příštího roku.

„Pro tuto variantu hovoří i to, že většina případných zhotovitelů má nyní již rozpracované zakázky do konce roku, takže z jejich strany očekáváme menší zájem, pokud by se akce uskutečnily ještě letos," dodal radní.

Lávky a mosty tak prozatím zkontroloval statik. Lávka u tenisových kurtů následně byla vyhodnocena jako nejrizikovější a z toho důvodu i uzavřena. Ostatní jsou nadále přístupné.

Chystané opravyKompletní realizační dokumentace je již zpracovaná pro lávku u tenisových kurtů (náklady na opravu 2,4 milionu korun), most v Přívozní ulici (1,94 milionu) a železniční most za archivem (1,3 milionu). Přiznaná dotace činí 85% způsobilých výdajů. Další objekty, jejichž dokumentace se dále připravuje, jsou most u sila, součást chodníku v Terezínské ulici přes Modlu, ulice U Stadionu a lávka u bývalého středního učiliště.

Autor: Veronika Weissová

23.7.2015
SDÍLEJ:
Sex Culomets.

Duo Sex Culomets říká: Kulomety jsou víc než pistole

Ilustrační foto
70

ANKETA: Snížili byste počet poslanců a senátorů?

Stadion má jen bod, dva uletěly s Jestřáby

Litoměřice - Hokejistům litoměřického Stadionu domácí duel 15. kola WSM Ligy nevyšel podle představ. S Prostějovem získali pouze jeden bod, když podlehli 2:3 po prodloužení. 

FOTO: Zábradlí reziví. Litoměřický most se bude příští rok opět opravovat

Litoměřice - Ředitelství silnic a dálnic slibuje, že další rekonstrukce se obejde bez uzavírek. Silničáři uzavřou jednu stranu chodníků.

FOTO: Střední školy a učiliště se nabízely dětem ze základních škol

Děčín - Kam po základce? Několik desítek středních škol a učilišť přijelo v úterý do děčínského nákupního centra Pivovar, kde se konala tradiční přehlídka Škola Děčín. Na akci nechyběly ani školy z Litoměřicka.

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení