Dotaci schválilo Ministerstvo dopravy pro všech sedm plánovaných oprav. Finanční prostředky na opravy přechodů přes potok Modla poskytlo Ministerstvo dopravy z programu 127 21 Obnova místních komunikací po povodních v roce 2013 a celková výše dotace činí 13 400 000,- korun. Spoluúčast města je 1 900 000,- korun, celkově se tedy náklady na opravu staveb vyšplhají na 15 300 000,- korun.

V současné době probíhají již práce na lávce u koupaliště ta je uzavřena a přístup ke stadionu a koupališti je možný pouze z ulice Přívozní, kde probíhají také opravné práce na mostě, který je ale průjezdný.

OPRAVY začaly tento týden. Zdroj: Deník/Karel Pech

„Most v ulici Přívozní bude opravován po částech, jeden jízdní pruh zůstane vždy průjezdný, v případě mostu u sila bude zbudován most provizorní. V současné chvíli byla nicméně uzavřena lávka u koupaliště. Znovu otevřena bude až po rekonstrukci, tedy v druhé polovině v září," upozornil Vladimír Krupička, silniční technik MěÚ.

Zrekonstruovaný bude dále most M02 u sila a následně i zbývající stavby. Opravy pěti lávek a mostů bude realizovat firma SaM silnice a mosty Děčín, a.s., po jedné zakázce mají společnosti N+N Konstrukce a dopravní stavby Litoměřice s.r.o. a Chládek & Tintěra, a.s..