Voda si tady už sahá i na pěšinky, kde Litoměřičané běžně tráví volný čas chůzí, běháním a procházkami se psem. Do hospody u Housenky na Lodním náměstí se už suchou nohou nedá dojít. Podobně jako do velké lodi Elbe Princess II uvázané u mola, které je do značné míry pod vodou. Obsluha, která na lodi zůstala, postupně jak stoupá voda povoluje lana, aby se loď neutrhla.

Aktuální stav hladin řek v Ústeckém kraji je možné sledovat ZDE.

Problém je se stoupající vodou také v ramenech Labe na obou ostrovech. Pomalu se zaplavuje parkoviště u areálu letního koupaliště. Molo pro malá plavidla kousek opodál je částečně pod vodou. Napilno tak mají v úterý 26. prosince lidé, kteří mají lodě, zázemí a podniky na ostrově.

Situace v Roudnici nad Labem:

Sportovci ve spolupráci s hasiči demontovali nafukovací tenisovou halu. Veslaři odklidili jejich lodi co nejvýš nebo úplně pryč. Také hospoda u letního kina raději stěhuje pryč techniku. Část Labské cyklostezky přímo u řeky za letním kinem dál na Křešice je už zatopená.

Některé domy a nebo skladové prostory, které stojí poblíž řeky majitelé postupně vyklízejí. V Křešicích již zahradili hasiči koryto místního potoka a vodu přečerpávají přes hráz do Labe. Jinak by stoupající voda z řeky přes koryto potoka zaplavila vesnici. Zatím podle předpovědi by měla voda stoupnout na vodočtu v Ústí nad Labem ještě o metr, ale kulminace se očekává ve středu k večeru.

Zdroj: Deník/Lukáš Rott