Zastupitelstvo vzalo na vědomí rozpočet připravovaného záměru sportovního komplexu Národního olympijského centra v Račicích a rozpočtové náklady na léta 2015 až 2017 s podílem Ústeckého kraje ve výši zhruba 60 milionů korun. Tyto prostředky poslouží k výstavbě poschoďové loděnice na místě staré, kterou spláchla povodeň v roce 2013.

„Nové zázemí, které by mělo odolat i povodním, bude postaveno ve dvou etapách, v letech 2015 a 2016. Labe aréna ve Štětí by měla sloužit jako paralela k veslařské dráze v Račicích i k pořádání závodů na dlouhé vodě. Většina závodníků, kteří soutěžili na dráze v Račicích, chce využít volné, široké a hlavně dlouhé labské hladiny mezi Štětím a Hněvicemi. Letos o Velikonocích jsme hostili dvě posádky z Oxfordu, které si volné veslování na Labi pochvalovaly. V příštím roce přijedou znovu," uvedl Michal Kurfirst, předseda Klubu vodních sportů Štětí.

„Naše město, které je partnerem vznikající Labe arény Ústeckého kraje, podpořilo projekt už na jaře finančně, když uhradilo polovinu nákladů na vypracování projektové dokumentace a do nového areálu ve Štětí vložilo část pozemku, na kterém vyroste nová loděnice," uvedl starosta města Štětí Tomáš Ryšánek.

Mnohem větší náklady si vyžádá modernizace areálu v Račicích, během tří let by měly dosáhnout 327 milionů korun. „Naše dráha bude v následujících letech hostitelem několika závodů evropského i světového formátu, na které musíme být dobře připraveni a vybaveni jak pro závodníky, tak diváky," vysvětlil Zdeněk Pecka, ředitel Sport centra Račice.