V prvním kole se EET týká především pohostinství. Na Litoměřicku byla k 1. 12. uzavřena řada provozoven, které jako důvod uvádějí právě EET. Patří mezi ně například restaurace Sarajevo v Lovosicích, hospoda na Skalici u Litoměřic, Sokolovna v Pokraticích, motorest U Brány Čech v Litochovicích, hostinec U Černých nebo U Mušketýra v Milešově nebo horská chata a hospoda na Milešovce, která by ale naštěstí měla v budoucnu najít nového, dalšího provozovatele.

Končí také například restaurace Petra v Roudnici nad Labem: „Od 1. 12. 2016 bude restaurace Petra z důvodu EET uzavřena. Budeme se na vás těšit, až nedomyšlenou EET zruší," uvádí provozovatel. Ve stejný den ukončil po 25 letech činnost také motorest v Litochovicích.

„Tato změna by pro nás byla nákladná nejen finančně. Mám pár roků do důchodu a i přes to, že máme restauraci na dobrém místě ve vlastní budově, nezvládneme dál pokračovat. Jsme tu sami s manželkou, která je v částečném invalidním důchodu, já v kuchyni, ona na place a obsluhovat tuto techniku bychom nedovedli. A když mě chce někdo šmírovat, ať si to zaplatí a zařídí sám. Potom s tím nebudu mít problém," uvedl Miroslav Hon, majitel restaurace v lokalitě zvané Porta Bohemica, která se dodnes finančně vzpamatovává z dvou ničivých povodní. „Rozhodně se nám nelíbí, když nás někdo po čtvrtstoletí podnikání nazve zloději a lumpy," dodává.

Řada restaurací, které skončit nehodlají, se přidala k protestní akci a vyjadřuje nesouhlas s EET jednodenní stávkou. „Dobré ráno všem, dnes mimořádně posunujeme otevírací dobu a otevřeme až v 17 hodin. Připojujeme se tak k protestu proti nově zavedenému systému EET," uvádí na svém Facebookovém profilu restaurace Pod Palubou v Lovosicích.

Mezi podnikateli se najde ale i pár vzácných výjimek, kde problém s EET nemají, ale i tak nejsou z novinky nadšeni. „Pro nás to nějaká velká zátěž není. Pokladnu máme, takže jsme se jen připojili k systému a hosté změnu prakticky nepoznají. Pokladna během sekundy komunikuje s finančním úřadem, přidá se identifikační číslo na účtenku a je to. Jen mi trochu mi vadí, že finanční úřad bude o nás vědět úplně všechno, kolik čeho prodáme a podobně," řekl majitel litoměřické kavárny Káva s párou Miroslav Plíhal.

Redakce Deníku oslovila desítky provozovatelů s dotazem, zda s novým systémem evidence tržeb souhlasí a vidí v této inovaci nějaký přínos, ale reakce všech byla v tomto směru negativní. Drtivá většina podnikatelů si také v souvislosti s kritikou EET nepřeje, aby byla jejich jména zveřejněna, neboť se obávají kontrol ze strany státu.

„Ano, zavíráme kvůli EET, ale nezlobte se, nebudu se k tomu vyjadřovat veřejně. V době dnešního neokomunismu člověk nikdy neví, co se mu může přihodit," řekl provozovatel jedné, z dnes již bývalých, restaurací v Litoměřicích.

Podobný názor na to mají i restaurace, které i přes EET nadále pokračují: „Babiš říká, že to má narovnat podnikatelské prostředí. Proč teda tolik výjimek a proč nezačínají všichni ve stejný termín? Navíc lže, když tvrdí, že nám to nezvyšuje náklady. Odečteme si pokladnu, ale kdo nám zaplatí zaškolení personálu, čas navíc, připojení k internetu?" uvedl provozovatel nejmenované lovosické restaurace.

Redakci se také nepodařilo ani přes usilovnou snahu získat vyjádření jediného podnikatele, který má k EET zcela kladný postoj. Pokud má někdo v tomto směru zájem se vyjádřit, prosíme o kontaktování redakce na litomericky@denik.cz.