Na kolečka nakrájená klobása a v ní napíchané hřebíky ležely v úterý ráno v igelitovém sáčku nedaleko kina v ulici Karla Maličkého v Lovosicích. Předtím, než nějaký pes lákavě vonící pochoutku stihl sníst, naštěstí si jí všiml jeden z kolemjdoucích. Návnadu v pytlíku předal strážníkům. Policisté upozorňují, že by lidé v podobné situace, vždy měli volat linku 156 nebo 158. A současně věnovat velkou pozornost tomu, co jejich psi při venčení sní.

Návnada na psy v Lovosicích

„Šel jsem ráno po ulici a uviděl na zemi ležet igelitový sáček. Když jsem ho zvedl, píchl jsem se do ruky. Byla v něm uzenina a v ní hřebíky," popsal Deníku pan Jiří a vzápětí informoval strážníky.

Pokud se vám stane, že při venčení svého pejska narazíte na návnadu, která by zvíře mohla ohrozit, neváhejte kontaktovat policisty na čísle 156 nebo 158.

„Policie ČR toto neuznala jako trestný čin, proto jsme událost oznámili jako přestupek na radnici. Jedná se o první případ tohoto druhu v Lovosicích," sdělila hlídka městské policie.

Návnada na psy v Lovosicích

Podle veterináře Marka Káninského návnada s hřebíky může psa v případě spolknutí vážně poranit. „Záleží, jak je ostrý předmět veliký a kde se zachytí. Poranit může už jícen, nebo žaludek a střeva. Stejně tak se ale může stát, že hřebík trávicím traktem projde a nic nenapáchá," popsal veterinář Káninský.

Přesto majitelům zvířete vždy doporučuje vyšetření rentgenem. „S návnadou v podobě klobásy s hřebíky jsem se ještě nesetkal. Spolknutí cizích předmětů jako spon či špendlíků u psů ale řešíme vcelku často," dodal Káninský.