Namísto nepřehledné a nebezpečné křižovatky v Siřejovické ulici v Lovosicích vznikne ještě letos kruhový objezd. V příštím roce se řidiči dočkají „kruháku“ také u nadjezdu v Terezínské ulici. Křížení silnice I/15 se silnicí třetí třídy v Siřejovické ulici, mezi místními známé jako U kapličky, je nyní z hlediska bezpečnosti silničního provozu nevyhovující.

Rizikové místo je známé častými a nezřídka i závažnými dopravními nehodami. Podobně je tomu také na křižovatce silnice I/15 s Terezínskou ulicí. Potvrdila to mluvčí litoměřické policie Veronika Hyšplerová. „Ze statistik dopravní nehodovosti v těchto místech vyplývá, že zde v poslední době došlo k několika vážným dopravním nehodám,“ uvedla Hyšplerová s tím, že litoměřičtí dopravní policisté záměr změny křižovatek na kruhové objezdy vítají. „Po jejich přestavbě dojde ke zvýšení dopravní bezpečnosti,“ doplnila mluvčí.

U kapličky už v minulosti okružní křižovatka stála, sloužila dočasně od listopadu 2009 do června 2016 a používala se jako objízdná trasa při stavbě nedaleké dálnice D8. Podle Marka Sotony, vedoucího úseku výstavby Ředitelství silnic a dálnic z chomutovské správy, je stavební povolení na nový kruhový objezd vydané už od letošního března.

Rekonstrukce Wieserova domu v Terezíně končí
FOTO: Wieserův dům v Terezíně je opět skvostem. Rekonstrukce končí

„Pokud půjde vše normálně, začne stavba v září a ještě v tomto roce bude dokončena,“ popsal Sotona. Stavba bude rozdělená na tři etapy a řidiči budou muset počítat s omezením i uzavírkami.

Náročnější přestavba pak přijde na řadu v případě křížení silnice I/15 s Terezínskou ulicí. Tu chce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájit přípravnými pracemi na sklonku tohoto roku. „Vše bude záviset na vydaném stavebním povolení. Pokud půjde vše podle plánu, vysoutěžíme na konci tohoto roku zhotovitele, který zahájí vlastní práce na křižovatce hned na jaře příštího roku,“ uvedl za ŘSD Sotona. Na stavbě se bude podílet také město Lovosice, a to výstavbou protihlukové stěny.

Tato křižovatka s nadjezdem na přemostění patří ve městě k jedné z nejhorších. Řidiči, kteří to tam neznají, často tápou a mohou přehlédnout dopravní značení.