Akce Modlitba za domov nabídla rozmanitý program. Na stáncích se představila řada dobročinných církevních organizací. Na pódiu zazpívali písně ve staroslověnštině pravoslavní sboristé, zazněly i romské písně v podání dětí z Farní charity Lovosice.

Pro rodiny s dětmi byly připraveny hry a soutěže, dospělí mohli využít možnosti osobních rozhovorů s církevními představiteli.

V odpoledních hodinách se k Modlitbě za domov připojili také televizní diváci prostřednictvím živého přenosu v České televizi. Pořad na téma „Svoboda je volba!?” otevíral téma z několika úhlů. Hovořilo se například o problému bezdomovectví, rodin nebo o současném venkově.

Patriarcha Církve československé husitské Tomáš Butta k tématu podotkl: „Svoboda je v Bibli velkou hodnotou. K důstojnosti člověka patří, že se může samostatně rozhodovat a jednat, což má i mnohá úskalí, když člověk začne jednat bez ohledu na druhé a hledá jen prostor pro prosazení sebe. Apoštol Pavel proto píše, že svoboda je prostorem pro vzájemnost. I státní svátek 28. říjen je datem svobody. Jde o to, jak svobodu naplnit, aby se nestala bezbřehou, takovou, která se obrací proti člověku samotnému.”.

V průběhu celého svátečního dne mohli poutníci zavěšovat na k této příležitosti zhotovený „řípský kříž” svá přání a modlitby, v závěru programu pak byly společně vypuštěny k nebi.