Úštěcké léto v pátek 8. července

Úštěk - V pátek 8. července se na pláži jezera Chmelař uskuteční hudební minifestival Úštěcké léto. K 55. výročí jezera Chmelař ho pořádá Město Úštěk a Úštěcké služby. Od 15.00 vystoupí chomutovská skupina Úlet, která zahraje country, folk a rock. Od 19.00 ji vystřídá kladenská rocková skupina All Right Band. Chybět nebude ani doprovodný program, jako je například diskotéka pro děti.

Terezín v sobotu přivítá cyklisty

Terezín - Za pěnivou důvou se v sobotu 9. července mohou vydat příznivci cyklistiky. Prezentace závodníků je v 11.00 u restaurace Atypik, odkud o půl hodiny později vyrazí na trasu první cyklisté. Na výběr je ze čtyř obtížností. První z nich je vede z Terezína na Ostré a zpět. Druhá kategorie pojede z Terezína do Roudnice nad Labem a zpět. Jezdci třetí kategorie se budou pohybovat na trase z Terezína do Homole u Panny a zpět. Poslední kategorie je určena pro rodiče či cyklisty s dětskými závěsnými vozíky za kola. Ti se budou stejně jako druhá skupina pohybovat na trase mezi Terezínem a Roudnicí nad Labem. V průběhu dne bude probíhat losování tomboly, v němž mohou zúčastnění vyhrát wellness pobyty. Pro děti bude v rámci akce od 10.00 připraven závod na náměstí Československé armády v Terezíně. Oproti poplatku 50,- bude účastníkům v restauraci vydán oběd. Od 16.00 bude v restauraci Atypik zajištěno posezení s hudbou.

Hravé úterky v Lovosicích

Lovosice - Kulturní středisko Lovoš připravilo pro děti Hravé úterky v lesoparku Osmička. Konat se budou 12. a 26. července a 9. a 23. srpna vždy od 16 do 18 hodin. Tematicky budou rozdělené na Den knihy, Den zvířat, Den zdraví a bezpečnosti a Den zvířat. Ke každému hravému úterku bude připraven bohatý tematický program. (

Litoměřické kino Máj uvádí dobrodružnou Legendu o Tarzanovi

Litoměřice - Litoměřické kino Máj uvádí v tomto týdnu akční novinku Legenda o Tarzanovi. Režisér David Yates oživil postavu známého Tarzana a natočil o něm příběh zasazený do dnešní doby. Tarzan již není obyvatelem džungle, ale po boku své ženy Jane žije běžným životem bohatého lorda. Jako obchodní emisar parlamentu je vyslán na misi zpět do Konga. Aniž by to tušil, je jeho úkolem sehrát roli ve špinavé hře chamtivého belgického kapitána Leona Roma, což ho přivádí do smrtelného nebezpečí. Lidé stojící za vražedným spiknutím ale netuší, co je Tarzan zač. Film je natočen podle knižní předlohy Edgara Rice Burroughse a v hlavních rolích se objeví Margot Robbie, Alexander Skarsgård, Ella Purnell a další. Film je k vidění v kině Máj v pátek 8. 7. od 17.30, v sobotu 9. 7. od 22.00, v neděli 10. 7. od 20.00 a ve středu 13. 7. od 19.30.

Příměstský tábor pro děti

Litoměřice – Dům dětí a mládeže Rozmarýn pořádá od 11. do 15. července příměstský tábor. Tématem jsou stopy časem zaváté, aneb cesta za poznáním. Děti tak v rámci tábora půjdou například po stopách Babinského nebo po naučné stezce Praotce Čecha.

Golfový kemp na terezínské Kotlině

Terezín – Letní golfový kemp proběhne od 11. do 15. července na terezínské Kotlině. Určen je pro děti od 5 do 15 let.