Úštěcko: Okradl fotbalisty

Litoměřičtí policisté se zabývají neobvyklým případem krádeže. V uplynulých dnech vnikl za použití násilí neznámý pachatel do budovy fotbalových kabin v malé obci na Úštěcku. Prostory objektu prohledal a odcizil dosud neupřesněné množství fotbalových pohárů.

Lovosice: Šel po kožené tašce

Do vozidla zaparkovaného v Lovosicích vnikl neznámý pachatel. Po rozbití okénka si odnesl koženkovou brašnu, která byla viditelně umístěna ve vozidle a pravděpodobně jej navnadila. Majitel vozu vyčíslil škodu na 2500 korun.

Doksany: Teploty v regionu opět přesáhly 36°C

Také úterý bylo na Litoměřicku a Podřipsku ve znamení tropických teplot. Pozorovatelé v doksanské observatoři naměřili denní maximum 36,3°C. V dalších dnech už by teploty měly polevit.

Litoměřice: Na náměstí zaznějí operní melodie

Velkolepý galakoncert pod otevřeným nebem je naplánován na 8. srpna na litoměřickém Mírovém náměstí. V podání Severočeské filharmonie Teplice a orchestrů litoměřické Základní umělecké školy zazní nejznámější melodie světových oper. Na jedinečném koncertě vystoupí také přední sólisté Vratislav Kříž, Aleš Briscein, Barbora Kadlčíková a Jana Červinková. Předprodej vstupenek již začal na pokladnách Městských kulturních zařízení Litoměřice. Pro diváky budou na náměstí připraveny lavičky. V případě nepříznivého počasí se koncert přesune do domu kultury.

Libochovice: Zámek hostí výstavu k výročí řeky Ohře

Rovných 1210 let od první písemné zmínky slaví v letošním roce řeka Ohře. Výstavu nazvanou Ohře v proměnách času mohou zájemci vidět na nádvoří libochovického zámku do konce července.