Zastupitelstvo bude v Lovosicích 9. října. Právníci souhlasí

Lovosice - Zastupitelstvo města Lovosice se sejde 9. října namísto původně plánovaného termínu 25. září. Starostka města Lovosic Lenka Lízlová se rozhodla termín na žádost nadvakrát přeložit, protože původní zastupitelům nevyhovoval. Starostka po žádosti části zastupitelstva termín nejprve přesunula na 29. září. Poté ale na radnici dorazila žádost jiných zastupitelů, kterým naopak nevyhovovalo nové datum. Proto zasedání svolala na 9. října. „Konzultovali jsme postup s právní kanceláří. Je zcela v souladu se zákonem. Snažila jsem se vybrat takový termín, aby se zastupitelstva mohlo zúčastnit co nejvíce jeho členů," uvedla starostka Lenka Lízlová.

Na silnici u nemocnice v Roudnici už pustili auta

Roudnice n. L. - Opravy silnice v roudnické ulici Alej 17. listopadu postoupily. Na jedné z křižovatek vznikla také nová okružní křižovatka. V pondělí už se na ulici vrátily i automobily. Přesto dokončovací práce stále probíhají.


Bezpečnostní rada se naposledy sešla

Lovosice - Na posledním jednání se v pondělí sešla bezpečnostní rada města Lovosice. Její členové jednali o krizovém a havarijním plánu města nebo připravenosti jednotek IZS na krizové situace.Starostka Lovosic Lenka Lízlová členům rady poděkovala za příkladnou spolupráci, se kterou se během čtyř let setkala. „Bezpečnostní rada si poradila se všemi problémy, které se objevily. Především s povodněmi v roce 2013," uvedla starostka Lízlová. Všem členům rady jako díky předala symbolické dary.Bezpečnostní radu tvoří zástupci města, městské policie, Policie České republiky a hasičského záchranného sboru. Předsedou je starosta určené obce. Projednává například zajištění připravenosti určené obce na krizové situace.


Uctí památku obětí

Roudnice n. L. - Podřipskou obec sokolskou a Sokol pražský postihla za protektorátu nejtvrdší nacistická perzekuce. Do koncentračních táborů byli odvlečeni čelní představitelé Sokola, většina z nich se domů nevrátila. Památku obětí si připomenou účastníci ve středu 8. října v 17.30 hodin v bývalém kině Sokol při pietní akci Den sokolstva. Položí kytice u pamětní desky v předsálí kina a poté budou na sále besedovat k událostem před 73 lety.


Pevnost pod lupou

Terezín - Pevnostní systém města se stane 30. října místem zájmu především lidí tíhnoucích k historii stavitelství. Svou první odbornou akci zde pořádá Centrum pevnostního stavitelství Terezín spolu s městem, Památníkem a Vojenským ústředním archivem. Účastníci se v Retranschementu 5 zúčastní semináře na téma Vodotechnický systém pevnostního města Terezín a poté absolvují exkurzi po komplexu pevnosti.


Řídil i se zákazem

Lovosice - Z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se bude zodpovídat 41letý muž z Teplicka, který řídil v lovosické ul. Smetanova osobní automobil, ačkoliv má až do roku 2019 soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Hlídka dopravních policistů muže zadržela a následně si na služebně převzal sdělení podezření ze spáchání trestného činu, za který mu může soud uložit až dvouleté vězení.


Okno nezavřeli

Třebenicko - Do vnitřních prostor rodinného domu na Třebenicku vnikl o víkendu neznámý pachatel. Využil nedostatečně zajištěného okna a z domu odnesl horské jízdní kolo, dva stany a televizor. Majitel nemovitosti předběžně vyčíslil škodu na 14 tisíc korun. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody a po pachateli pátrají.


Z auta unikal plyn

Roudnice n. L. - V roudnické Barákově ulici byl zjistili strážníci auto, ze kterého unikal plyn. Hlídka kontaktovala majitele, který zajistil nápravu.


Zlodějka sim karet šla ze služebny do vazby

Lovosice - Na sklonku uplynulého týdne byla při krádeži SIM karet (viz. foto) v lovosickém nákupním centru zadržena 26letá místní žena. Bezprostředně po krádeži skončila na policejním oddělení, kde si převzala sdělení podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Byl podán návrh na vzetí do vazby, který soudce akceptoval, a obviněná následujícího dne putovala do vazební věznice. Protože zákon neporušila poprvé, hrozí dotyčné až tříleté vězení.