Po koštu následuje Putování

Lovosice, Malé Žernoseky – Po Roudnickém koštu následuje další akce pro vínomilce. Putování za víny Brány Čech se uskuteční 18. června. Start je od 14 do 16 hodin od podniku Čajovna, vinotéka v uličce naproti MěÚ. Na 3,5km dlouhé trase účastníci ochutnají vína z vinic, které budou mít nadohled. V cíli u přívozu v M. Žernosekách budou hrát živé kapely.

Rybník pod Bílými stráněmi ožije

Litoměřice - Přírodovědný den na Bílých stráních chystá na pátek 10. června Oblastní muzeum Litoměřice se Správou CHKO České středohoří. Program nabídne řadu aktivit. V plánu je botanická procházka (15 - 16 hodin), odchyty a ukázky ptactva (16 - 17), entomologická procházka (17 - 18), přednáška Naši obojživelníci a plazi (18 - 19), opékání buřtů a aktivity pro děti (19 - 20.30), povídání o netopýrech (20.30 - 21.30) nebo odchyty nočního hmyzu (21.30 - 22.30).

Město připomíná dvoje výročí

Hoštka - Obyvatelé města si v prodlouženém víkendu připomenou hned dvě významná výročí letošních 750 let od první zmínky o Hoštce a loňských 900 let existence místní části Kochovice. Páteční odpoledne je věnováno setkání rodáků a představení místních spolků. V sobotu slavnosti začnou v 11 hodin na náměstí a v poledne na fotbalovém hřišti s bohatým doprovodným programem. Neděle bude patřit hlavně sportovním aktivitám.

Napadli ostrahu

Roudnice n. L. - V prodejně v roudnické aleji 17. listopadu zadržela před několika dny ostraha zloděje, který v prodejně ukradl zboží. Ihned po zadržení však byla ostraha napadena skupinou osob. Událost vyšetřuje policie.

Novou výstavu připravují v terezínské Malé pevnosti

Terezín - Výstavu o životě Josefa Čapka, která skončila v přísálí kina Malé pevnosti 31. května, vystřídá ve čtvrtek 9. června při vernisáži výběru karikatur a kreseb Adolfa Hoffmeistera, zahrnující protiválečnou tvorbu. Památníku Terezín se podařilo zapůjčit díla, jako je například známá Španělská corrida z roku 1937, z Národní galerie v Praze. Výstava je do konce září.

Na rybník Chmelař dosednou hydroplány

Úštěk - Před začátkem hlavní turistické sezony se areál rybníku Chmelař stane ve dnech 11. a 12. června místem srazu příznivců modelářství. RC klub v Ústí nad Labem zde pořádá ve spolupráci s městem a Rybářstvím Doksy už 15. úštěcký pohár. Své umění v ovládání zde představí specialisté v oboru RC modelů polomaket hydroplánů a akrobatických hydroplánů.

Odchytávají divoké holuby

Štětí - Většina měst v regionu se dlouhodobě věnuje tlumení výskytu divokých holubů, kteří způsobují škody na objektech, kde se zdržují, a můžou být přenašeči některých chorob a parazitů. Město Štětí využívá od roku 2012 službu odborné firmy, která během zimy provádí odchyt ptáků. Letos do nastražených klecí na Husově náměstí a na jednom věžovém domě ve Stračenské ulici pochytala 106 holubů. Největší počet, 148 holubů, chytila loni. Náklady na regulaci výskytu divoce žijících holubů letos dosáhly ve Štětí 48 tisíc korun.