Dva dny budou bez topení

Lovosice - Na čtvrtek 7. a pátek 8. ledna je v Mateřské škole Sady pionýrů v Lovosicích a v přilehlých domech kvůli výměně potrubí naplánovaná odstávka topení. Provoz mateřinky proto bude omezený. Otevřená bude pouze pro děti zaměstnaných rodičů. „V provozu bude náhradními zdroji vytápěná 1. třída Zajíčků," uvedla ředitelka školky Hana Bažantová. Náhradní vytápění si v ulici ovšem musí zajistit i obyvatelé bytovek.

Indie v muzeu

Roudnice n. L. - V úterý 12. 1. bude v roudnickém muzeu zahájena výstava tematicky netradičně pojatých fotografií z cest kameramana, fotografa a roudnického rodáka Víta Kopečka. Je sestavená z kolekce fotografií pořízených během, prozatím tří podniknutých cest do Indie. Autor záměrně zdůrazňuje slovo „prozatím", protože si je již nyní naprosto jistý opakovanými návraty do míst tak bohatých na citové prožitky, jež se následně odrážejí v pojetí jeho fotografického díla.

Smart se otevře veřejnosti

Roudnice nad Labem - Po Litoměřicích a Terezínu se může pochlubit i podřipská metropole soukromou ZŠ. Zřizovatel předloni nejprve vyzkoušel praxi domácím vzděláváním a poté zažádal o zařazení ZŠ SMART do systému ministerstva školství. Škola má zázemí v areálu Neklanovy ulice. V tomto školním roce ji navštěvuje 21 žáků v prvním, druhém a třetím ročníku. Ve dnech 18. a 19. ledna uskuteční zápis do 1. ročníku pro příští školní rok, kterému předchází 10. a 11. ledna v době od 9 do 17 hodin den otevřených dveří.

Radek Löwy šéfuje odboru v Libochovicích

Libochovice - Na pozici nového vedoucího správního odboru libochovického úřadu městští radní ještě před koncem roku jmenovali Radka Löwyho. Inženýr chemie, bývalý tajemník litoměřické radnice, bývalý vedoucí Domova na Dómském pahorku a nynější zastupitel Litoměřic za hnutí ANO do Libochovic nastoupil hned na začátku roku 2016, ve funkci vystřídal Jana Prokopa. Libochovický úřad má celkem tři odbory správní, stavebního úřadu a životního prostředí (ved. Dušan Oslej) a ekonomický (ved. Jitka Vinklerová).

Připravují taneční pro dospělé

Třebenice - Kurz společenského tance pro dospělé, přesto začátečníky chystá v první čtvrtině letošního roku město Třebenice ve spolupráci se sdružením Třebenická sluníčka. Jednotlivé lekce budou ve zrekonstruovaném sále městského úřadu probíhat od 1. března každé úterý, a to v době od 19.30 do 22 hodin. Hodiny povedou taneční mistři Karel a Alena Zimových z Lovosic. V pátek 29. dubna kurz zakončí závěrečný ples s rautem. Registrovat se do něj lze přímo na e-mailu starostky města patrovska@mesto-trebenice.cz.

Vandal řádil v parku Jiráskovy sady

Litoměřice - Vandalstvím v litoměřických Jiráskových sadech se nyní zabývají policisté z místního obvodního oddělení. Počátkem tohoto roku zatím neznámá osoba z nezjištěných důvodů poničila čtyři plastové nádoby na posyp chodníků v parku. Způsobená škoda přesahuje 7 tisíc korun. Policisté případ šetří jako trestný čin poškození cizí věci a po pachateli pátrají.

Zloděj vylomil vrata a ukradl nádrž 3x3 metry

Podřipsko - Policisté pátrají po neznámém pachateli, který o víkendu vnikl na stavbu rodinného domu na Roudnicku. Po vylomení vjezdových vrat odcizil plastovou nádrž béžové barvy o rozměrech 3 x 3 metry. Celková škoda je vyčíslena na 29 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Budou řešit kola ve městě

Roudnice nad Labem - V úterý 12. 1. od 14:00 hod. proběhne ve velké zasedací místnosti roudnického městského úřadu přednáška s debatou na téma dopravy. Jaroslav Martinek, jednatel Asociace měst pro cyklisty a hlavní cyklokoordinátor ČR, pohovoří o městské mobilitě a „Městu s dobrou adresou".