Sklizeň hroznů jede na Litoměřicku naplno

Litoměřicko - Sklizeň hroznů pro výrobu vína na Litoměřicku „jede" naplno. S letošní úrodou vinné révy je na Litoměřicku většina pěstitelů spokojena. „Pokud jde o množství, je to takový dobrý průměr. I kvalita je solidní," řekl ředitel Žernoseckého vinařství ve Velkých Žernosekách František Kupsa. Plíseň se vinařům ze svahů Porta Bohemica podle něho celkem vyhnula, zasažena byla jen zhruba desetina některých ploch. Žernosecké vinařství obhospodařuje přibližně 30 hektarů vinic a ročně vyrobí zhruba 110.000 litrů vína, z toho třetina je Müller Thurgau.

Volební lístky mají na úřadě

Štětí - Zástupci štětské radnice vzkazují, že občané města a obcí, mající trvalé bydliště na úřední ohlašovně, tedy na Mírovém náměstí 163, Štětí, si mohou v podatelně Městského úřadu Štětí vyzvednout v pracovních dnech volební lístky v rámci voleb do zastupitelstva města Štětí, které se konají v pátek 10. a v sobotu 11. 10. 2014.

Výběr Gardenline porazil Combix

Litoměřice - Také druhé utkání letošního ročníku II. ligy futsalu sk. západ hráči Gardenline Litoměřice zvládli. V hale Combixu Ústí získali tři body za vítězství 12:8. Naopak Radobýl Litoměřice se od soupeře vracel s prázdnou, Boca Chotěboř v domácím prostředí jasně dominovala a vyhrála vysoko 11:1. (


Boušková a Vydra budou ve Štětí

Štětí - Herecká dvojice Jana Boušková a Václav Vydra přijedou na besedu do štětského kulturního domu. Pozval si je moderátor Miloslav Čmejla, beseda se uskuteční 8. října od 19 hodin.

Dobrá zpráva… pro lyžaře

Na horách už chystají novou zimní sezonu. V nejbližším areálu v regionu, v Malečově, se letos nijak nezmění cena jízdného, navíc tu otevřou prodlouženou severní sjezdovku vybavenou osvětlením a umělým zasněžováním.

ČÍSLO DNE: 8

Štětí - Parádní střeleckou fazónu mají v posledních týdnech fotbalisté SK Štětí. V krajském přeboru vyhráli před týdnem v Hrobcích 7:2, ale o víkendu si skóre ještě výrazně vylepšili po domácím vítězství 8:1 nad Baníkem Modlany. V tabulce se svěřenci Josefa Vinše posunuli už na druhou příčku.