Oslavy mají 7. května

Roudnice n. L. - Ve městě proběhne 7. května několik akcí, věnovaných 70. výročí ukončení války. V kině Sokol se uskuteční od 10 hodin vzpomínkový pořad. O posledních válečných dnech v Čechách pohovoří historik Jiří Padevět a na něho navážou vzpomínkami pamětníci. Stafáž při akci zajistí v dobových uniformách členové Spolku přátel českého opevnění.

Mateřská škola potřebuje úpravy

Úštěk - Zdejší mateřská škola má výjimku z provozu do konce roku. Do té doby musí město zajistit potřebné úpravy v interiéru, aby mohla pokračovat se třemi odděleními pro 75 dětí. Na realizaci získal Úštěk dotaci od Ústeckého kraje. V rámci rekonstrukce za 650 tisíc korun bude vybudováno i nové dětské hřiště.

Jel bez řidičáku

Roudnice n. L. - Roudničtí strážníci zastavili ve Vrchlického ulici kvůli spáchání přestupku Škodu Felicii. Následně zjistili, že řidič – 23letý muž z Litoměřic – nevlastní řidičské oprávnění. Věc byla oznámena příslušnému správnímu orgánu.

Jezdí rychle

Litoměřicko - Také na Litoměřicku proběhla ve čtvrtek 30. 4. dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Policisté zkontrolovali 27 vozidel a zjistili celkem 21 dopravních přestupků. Řidičům byly za tyto přestupky uloženy blokové pokuty ve výši 8 500 korun.
Nejvyšší povolenou rychlost překročilo 18 řidičů a 3 osoby se za jízdy zapomněly připoutat bezpečnostním pásem. V kontrolních akcích bude policie pokračovat i v dalších dnech.

Závod míru omezí dopravu

Litoměřicko, Podřipsko – Mezinárodní cyklistický etapový Závod míru juniorů, který proběhne v našem okrese od čtvrtka 7. 5. do neděle 10. 5. 2015, přinese řidičům částečná omezení v dopravě. Ve čtvrtek 7. května ve 14. 30 hod. bude závod slavnostně zahájen na litoměřickém Mírovém náměstí, kde bude přibližně po dvou až třech hodinách také cíl a slavnostní vyhlášení. V pátek dopoledne odstartuje další etapa závodu na Třebenicku a v odpoledních hodinách cyklisté zamíří na Roudnicko. Sobotní klání se uskuteční v okrese Teplice a v neděli se cyklisté opět vrátí do našeho okresu, a to v neděli v dopoledních hodinách (od cca 9 do 12 hod.) na Litoměřicko.

Poděkování nemocnici

Dne 2. května 2015 to bylo přesně 40 let, kdy jsem měl na motorce těžkou dopravní nehodu. Byli to lékaři a zdravotní personál roudnické nemocnice, kteří mi pomohli opět se postavit na vlastní nohy. Chtěl bych proto touto cestou poděkovat jmenovitě tehdejšímu primáři MUDr. Eidkumovi in memoriam, dále pak MUDr. Karpíškovi, MUDr. Novákovi, MUDr. Meluzínovi, MUDr. Nežérkovi, MUDr. Krajníkovi a všem ostatním za jejich profesionalitu nejen při záchraně mého života, ale i za jejich celoživotní záslužnou práci ve zdravotnictví.

Luboš Šafr, Roudnice nad Labem