V jámě lvové? Ekolog Patrik míří do Litochovic

Litochovice n. L. - Diskuzi s promítáním o stavbě dálnice D8 bude dnes večer od 18 do 20 hodin hostit motorest U Brány Čech v Litochovicích. Přednášet bude ekolog, předseda Dětí Země Miroslav Patrik. Hovořit má o přípravě dálnice, sesuvu i současném stavu stavby po něm.

Podomní prodejce čeká na svůj trest

Roudnice nad Labem - Na základě upozornění obyvatel přistihli roudničtí strážníci ve zdejší Neklanově ulici 37letého muže z Ostravy, který zde v rozporu s tržním řádem (Nařízení rady města č. 1/2015) podomním prodejem nabízel služby dodavatele energií. Porušení nařízení bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu.

Jel bez řidičáku

Štětí - Při hlídce u Nového náměstí spatřila hlídka štětské městské policie motorové vozidlo Škoda Octavia, jehož řidič při odbočování vpravo do ulice Krátká nedal znamení o změně směru jízdy. Z tohoto důvodu bylo vozidlo zastaveno. Řidič, kterým byl 40letý muž z Boletic nad Labem, hlídce uvedl, že mu byl vysloven zákaz řízení, proto nemá řidičák. Připad si převzali policisté.

Knihovna hostí dvě zajímavé akce

Litoměřice - Besedu s autorem knih o tajemnu Arnoštem Vašíčkem chystá na pondělí 7. března litoměřická Knihovna K. H. Máchy. Autor představí nejzajímavější objevy ze svých cest do více než 80 zemí. Začátek je v 17 hodin. Rovněž v pondělí 21. března pak chystá Klub celiakie Litoměřice seminář o alergenech v podnicích veřejného stravování.

Dobrá zpráva: Peníze na výsadbu

Stromy přinášejí čistší vzduch a příjemný stín, chrání před větrem i snižují hluk. Pokud je ve svém okolí postrádáte, máte možnost je na podzim vysadit díky grantu Nadace Partnerství. O finanční příspěvek ve výši až 30 tisíc korun můžete žádat jako spolek, škola nebo obec. Důležité je, aby se do sázení zapojila místní veřejnost a sázely se druhy, které jsou na našem území původní. Nadace žádosti přijímá do 28. dubna. Podrobnosti, jak příspěvek získat, jsou dostupné na webových stránkách www.nadacepartnerstvi.cz v sekci zaměřené na granty.

Kino Máj zve v pátek na Noc reklamožroutů

Litoměřice - Projekci celkem 350 minut těch nejlepších reklamních spotů z celého světa plánuje na páteční večer od 19 hodin litoměřické kino Máj. Noc reklamožroutů má ve městě svou premiéru, návštěvníci se tak mohou těšit na zajímavou cenu vstupného. „Zatímco v jiných městech se jeho cena pohybuje kolem 500 korun, pro diváky litoměřického kina bude vstupné opravdu symbolické, a to i díky sponzorům," prozradil vedoucí kina Michal Špadrna. Návštěvníci tak za téměř šestihodinovou zábavu zaplatí pouhých 25 korun. „Každý divák si z akce kromě nevšedního zážitku navíc odnese i vlastní fotografii, která bude vytvořená jako za starých časů, a to pomocí polaroidu," dodal Špadrna.

Azylové domy otevřou dveře

Lovosice, Roudnice n. L. - U příležitosti Mezinárodního dne žen, který připadá na 8. března, se v tento den od 14.30 do 18 hodin veřejnosti otevřou dveře azylových domů pro ženy a matky s dětmi, a to v Lovosicích a v Roudnici nad Labem. Návštěvníci budou mít také možnost podpořit ubytované maminky. V Roudnici program připravují s Nadací Terezy Maxové, jeho součástí bude beseda na téma Finance a uplatnění na trhu práce.