Mladí si přejí nové hřiště

Chodouny - Lounky - Obec v minulém roce opravila a zateplila objekt školy, který slouží jak pro potřeby mateřské školy s 25 předškoláky, tak základní školy s kapacitou 30 žáků prvního stupně. Obecní úřad hodlá letos v areálu obnovit některé hrací prvky a využít k tomu dotace od Ministerstva pro místní rozvoj. Nejnákladnější investiční akcí letošního roku, na kterou hodlá obec získat rovněž dotaci, je výstavba víceúčelového hřiště v sousedství fotbalového stánku, jež by sloužilo široké veřejnosti.

Domov U Trati vyřeší v dubnu

Litoměřice - Litoměřičtí zastupitelé na svém posledním zasedání hovořili také o možném převodu Domova U Trati z kraje na město. Někteří opoziční zastupitelé kritizovali, že o nabídce kraje a případném převodu zařízení mají málo informací. Požadovali proto zřídit pracovní skupinu, která by se věcí zabývala. Podle místostarosty Pavla Grunda to však není nutné. Krajského radního pro sociální oblast Martina Kliku požádá, aby termín pro rozhodnutí města odložil na duben, aby se zastupitelé Litoměřic ještě stihli sejít a téma projednat.

Kino představí kandidáty na filmové Oscary

Litoměřice - Hned čtyři oscarové kandidáty uvede v únoru litoměřické kino Máj. Přehlídku zahájí už dnes ve 20 hodin snímek Whiplash. Hudební drama vypráví o devatenáctiletém bubeníkovi, který se pod vedením fanaticky tvrdého učitele pokouší obstát v těžké konkurenci ansámblu elitní konzervatoře. Následovat bude ve čtvrtek 5. února od 20 hodin životopisný snímek Nezlomný, jehož režie se ujala známá herečka Angelina Jolie. Kino Máj jej uvede celkem pětkrát. Ve středu 11. února svedou na plátně souboj další dva horcí favorité na Oscara. Od 17.30 hodin drama režiséra A. G. Iñárritu Birdman, od 20 hodin pak snímek Chlapectví, který se natáčel celých 12 let. Více informací na mkz-ltm.cz.

Nejen senioři se učí s počítačem

Mnetěš - Poslední investiční akcí v loňském roce, kterou realizovala obec Mnetěš, bylo prodloužení kanalizační stoky a vodovodního řadu pro tři nové rodinné domky. Akci se podařilo zhotoviteli zvládnout ještě za příznivého počasí. Stavební náklady činily 782 tisíc korun a 70 procent pokryly dotace z Fondu vodního hospodářství Ústeckého kraje. Obecní úřad nemyslí jen na zvelebování obce, ale například i na vzdělávání svých občanů, zvláště těch, kteří jsou evidováni na Úřadu práce. Pro ně zajistila seriál deseti bezplatných seminářů, na kterých získají potřebné znalosti a dovednosti. První seminář proběhne 23. února v prostorách obecního úřadu a na něm se osm lidí hledajících uplatnění na trhu práce a šest seniorů bude seznamovat se základy práce s počítačem.

Rozbil dveře

Litoměřice - Oznámení o řádění vandala přijali policisté v neděli nad ránem. Pravděpodobně v nočních hodinách kdosi rozbil skleněnou výplň vstupních dveří do obytného domu v Seifertově ulici. Škoda je vyčíslena na 7 tisíc korun.

Zloděj v restauraci

Litoměřice - O svou kabelku přišla v noci na sobotu návštěvnice jedné litoměřické restaurace. Zatímco se věnovala zábavě, její odložené kabelky s finanční hotovostí a osobními věcmi se zmocnil neznámý lapka.