Hurá do necek!

Hrobce, Židovice – Obě obce na Podřipsku tuto sobotu 1. srpna společně pořádají už 5. ročník labské neckyády. Sportovně humorná plavba po řece Labi na vlastnoručně vyrobených plavidlech je otevřená pro všechny recesisty, zúčastnit se tedy může každý. Sraz a zápis posádek je v sobotu ve 12 hodin na náplavce U Křížů v Židovicích. Start je naplánovaný na 14. hodinu. Plavidla doplují k náplavce Tropicana v Hrobcích, kde proběhne vyhodnocení akce, a na závěr je na programu volná zábava.

Proti drogám

Štětí – Město Štětí patří mezi sídla v litoměřickém okrese, která úzce spolupracují s Kontaktním centrem prevence drogové závislosti v Litoměřicích. V jednom objektu nabízejí pravidelně své služby včetně výměny injekčních stříkaček. Pracovníci terénního programu budou v pondělí 3. srpna na Novém náměstí v době od 10 do 14 hodin prezentovat své aktivity na poli prevence drogové závislosti před širokou veřejností. Odborný výklad doplní materiály a odpoví na dotazy k tomuto tématu.

Co promítá autokino

Ředhošť – Autokino v Ředhošti bude v provozu opět dnes a zítra od přibližně 21:45. Pro tento pátek a sobotu jsou připravené snímky Rychle a zběsile 5 (pátek) a Zimní příběh, který se na plátně objeví v sobotu.

Začíná Budyňský poutník

Budyně nad Ohří – Nádvoří Vodního hradu se už dnes večer rozezní country hudbou. Příznivci tohoto žánru se od 19.30 hodině naladí pro sobotní hlavní program 21. ročníku festivalu Budyňský poutník. Páteční zábava, při které se představí i taneční soubory T. O. Bílý Zajíc z Libochovic a Lucarino Dance z Čížkovic, pokračuje až do jedné hodiny nočním country bálem. Sobotní poutník začíná ve 13 hodin šňůrou koncertů skupin či písničkářů. Návštěvníci se zaposlouchají do skladeb v podání Flashback, Báry, Petrs Kocmana a PK Band, Sváti Kotase a (ne)přátel, Wild Band, Jiřího Wessera a New Rangers, Jindry Kajaka, Nezmarů, Taxmenů či Schovanek. Sváteční prodloužený víkend v Budyni uzavře oblíbená pouť doplněná v areálu Vodního hradu módní přehlídkou a koncertem orchestru Bonus.

K ostrému testu si pozvali Štěchovice

Litoměřice – Na sobotu od 18 hodin si pozvali fotbalisté divizního FK Litoměřice k posledními testu třetiligové Štěchovice.
„Domníváme se, že to byla nejrozumnější forma. Hrát zápas proti týmům z nižších soutěží, to by totiž neukázalo na dílčí nedostatky, kterým bychom se chtěli v průběhu ročníku vyvarovat," tvrdí trenérský tandem Štefan Knapík s Pavlem Zunou v čele s předsedou Radkem Baniou.