Cyklostezka má atlas

Litoměřice - Labská cyklostezka s označením č. 2 z Hřenska do Vrchlabí, která brzy ožije při nové sezóně kolečkáři a dalšími poutníky, má svůj atlas, jenž zobrazuje poslední změny na zhruba 350 kilometrovém úseku cesty podél Labe. Atlas obsahuje 28 mapových listů v měřítku 1: 60 000 a vedle toho vyznačení možností cestování z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna k prameni Labe. Na dalších 80 stránkách najdou cyklisté, ale i pěší turisté, in-line bruslaři a vozíčkáři, další cenné informace potřebné k putování. Labská cyklostezka má 40 procent značených tras na zpevněných cestách, dalších 40 procent vede po silnicích a zbytek na polních nebo lesních nezpevněných cestách. Atlas nabízí alternativní trasy pro frekventované silnice a nezpevněné cesty, které jsou za nepříznivého počasí hůře sjízdné.

Camphill pořádal jarmark

České Kopisty - Zdejší Camphill spolu s dceřinou společností Svobodným statek na soutoku, který se zabývá bio-dynamickým zemědělstvím, uspořádaly o květné neděli tradiční velikonoční jarmark. Návštěvníci měli možnost se seznámit s aktivitami tohoto zařízení, zapojit se do dílen a pořídit si některé výrobky z přírodního materiálu. Program zpestřily divadlem děti z místní školy.

Policisté šli po alkoholu

Litoměřicko - V sobotu proběhla v regionu dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Tentokrát se policisté více zaměřili především na užívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou a během ní. Během akce policisté zastavili 52 vozidel a zaevidovali 11 přestupků. Řidiči zaplatili na pokutách celkem 3 600 korun. Nejčastějším prohřeškem řidičů byl nevyhovující technický stav a to ve 4 případech, 2 řidiči neměli při sobě řidičský průkaz a jeden nebyl za jízdy připoután bezpečnostními pásy. Závažnějším jednáním dalších pěti řidičů se bude dále ve správním řízení zabývat příslušný úřad. Z těchto pěti hříšníků měl jeden pozitivní dechovou zkoušku na alkohol, jeden pozitivní test na omamné a psychotropní látky a další tři řidiči nesprávně zaparkovali.

Šance pro řezbáře díky prořezu lip

Horní Beřkovice - Obecní úřad v Horních Beřkovicích na Podřipsku se rozhodl zužitkovat dřevo z mimo- vegetační prořezávky lip zajímavým způsobem. Materiál poskytne zájemcům, kteří se chtějí zapojit do jím vyhlášené tvůrčí řezbářské soutěže. Kutilové a šikulové různého věku mohou podle svých představ vyrobit předměty, které vyhlašovatel představí na červnovém dětském dni, a porota z nich vybere nezdařilejší dílo. Inspirací k soutěži byly práce, které při loňské oslavě pálení čarodějnic vytvořil jeden z místních tvůrců pomocí motorové pily.

Ke škole patří hřiště

Straškov - Na loni dokončené zateplení objektu základní školy ve Straškově chce obec navázat vybudováním školního hřiště uvnitř areálu. Podle starosty Ondřeje Švece nejlépe ještě letos nebo v příštím roce. Záleží na vypsání dotačních titulů. Mimo to mají Straškovští v plánu pokračovat ve výstavbě chodníku podél silnice II/608 ke hřbitovu. V obci pracuje několik aktivních spolků. Po mysliveckém sdružení Krahulík a TJ Sokol z poloviny března pořádaly v sobotu svou valnou hromadu místní skupina Českého červeného kříže a základní organizace Českého svazu chovatelů.

Přes plot si zašel pro lavičku

Žitenice - Až tříleté vězení hrozí neznámému pachateli, který během víkendových dní vnikl na zahradu rodinného domu na Žitenicku. Po překonání oplocení se zmocnil na zahradě volně stojící zahradní lavičky. Majitel pozemku vyčíslil škodu na více než 1 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody.

Cestujícího okradli ve spánku

Roudnice nad Labem - Ve středu byl okraden na roudnickém nádraží jeden z cestujících. Neznámý lapka využil chvilkového spánku poškozeného ke krádeži. Z batohu, který měl poškozený při sobě, mu nepozorovaně odcizil peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady. Škoda je vyčíslena na 3 tisíce korun. Po pachateli krádeže policisté pátrají.

Za krádež pokuta

Roudnice nad Labem - Uložením blokové pokuty vyřešili roudničtí strážníci krádež zboží, které se dopustil 26letý muž z Roudnice nad Labem v jedné z prodejen v aleji 17. listopadu na konci minulého týdne.