Opilec se obnažoval 
na náměstí

Roudnice nad Labem – Před několika dny bylo na linku 156 v Roudnici nd Labem přijato oznámení o ležícím muži v parku na Karlově náměstí. Na místo ihned vyrazila hlídka strážníků. Krátce před příjezdem hlídky dotyčný (později zjištěno, že se jedná o 45letého muže z Bohušovic nad Ohří) vstal, usedl na lavičku a začal se zde obnažovat. Strážníci na místě následně zjistili, že je v silně podnapilém stavu a vzhledem k tomu, že nemohl prokázat svou totožnost, byl předveden a předán k dalším opatřením na místní oddělení Policie ČR.

Pohádkové postavy na zámku

Libochovice – Tradiční akci k ukončení návštěvnické sezony připravují na také na sobotní odpoledne správci státního zámku v Libochovicích. Oživené prohlídky zámeckých interiérů s pohádkovými postavami začnou v sobotu už ve 13. hodin. Na nádvoří bude pro návštěvníky navíc přichystaný jarmark. Prohlídky začínají každou čtvrthodinu. Rezervace předem je nutná na telefonním čísle 416 591 443. Akce odstartovala už v pátek večer.

Galerie Ve Dvoře má dva týdny nabito

Litoměřice - V pátek byly v prostorách gotického dvojčete vernisáží zahájeny dva týdny české, ruské a ukrajinské kultury. Návštěvníci se mohli seznámit s ikonami, kresbami, malbou a plastikami. Každý den až do 15. listopadu převážně od 18 hodin jsou na programu hudební vystoupení, autorská četba či přednes poezie.

Sysel provoz na letišti neomezuje

Roudnice n. L. - Průzkum Agentury ochrany přírody České republiky ukázal, že početnost populace chráněného sysla na zdejším letišti značně kolísá. V posledních letech se početnost kolonie pohybuje mezi 50 až 100 jedinci. Chod a rozvoj letiště tak rozhodně není omezován.

Službu přizpůsobili seniorům

Litoměřice - Pečovatelská služba v Charitním domě sv. Zdislavy na Dominikánském náměstí upravili provozní dobu k potřebě seniorů ve všechny dny v týdnu i o svátcích od 8 do 16.30 hodin. V době od 7 do 8 a od 16.30 do 20 hodin je poskytování péče po předchozí domluvě natel. čísle 731 402 424.

Radní schválili cenu za parkování i WC

Litoměřice - První dvě hodiny stání za 13 korun, další dvě hodiny za 18 korun. Za celodenní parkování na nově zbudovaném parkovišti u autobusového nádraží v Litoměřicích lidé zaplatí rovných 30 korun. Ceny ve svém nařízení stanovili městští radní. Parkoviště bude v provozu od 5 do 17 hodin. Cenu za jedno použití nových veřejných WC radní stanovili na 5 korun.

Benzin opět spadl

Ústecký kraj – Ceny Naturalu 95 v Ústeckém kraji od minulého týdne opět klesly. Průměrně se teď benzin prodává na severu Čech za 29,27 koruny za litr, což je o 39 haléřů méně než před týdnem. Po delší době klesla i cena nafty, a to o 23 haléřů na 28,54 Kč/l. Ceny v regionu jsou nyní nejnižší z celého Česka. Ceny pohonných hmot klesly v celé republice. Průměr za Natural 95 je 29,91 Kč/l a za naftu 29,06 Kč/l.

V Ústeckém kraji nejvýhodněji natankují šoféři benzin na Teplicku, kde stojí 28,78 Kč/l. U nafty je nejnižší cena na Mostecku, tamní čerpací stanice litr nabízejí v průměru za 28,04 koruny. Naopak nejvíc zaplatí za benzin lidé na Chomutovsku, kde Natural 95 stojí v průměru 29,80 koruny. Na Ústecku je nejdražší nafta, čerpací stanice ji nabízejí v průměru za 29,03 koruny.

Severský filmový podzim začíná

Litoměřice – V pondělí 2. listopadu vypukne v litoměřickém kině Máj 6. ročník filmové přehlídky Severský filmový podzim. Jak název napovídá, promítané snímky pocházejí ze zemí na sever od nás, z Dánska, Norska, Finska nebo Švédska. Na programu kina budou po celý listopad. Jako první diváci uvidí film Šimonův vesmír o chlapci s aspergerovým syndromem. Den nato kino uvede snímek Jsem tvá o svobodné matce pákistánského původu, jež se svým synem žije v Oslu a celý život hledá pravou lásku. Ve čtvrtek 5. listopadu lidé uvidí drama Ten, koho miluješ.

Další na pořadu budou filmy Nikdy neotírej slzy bez rukavic, Havaj, Oslo, Povídky ze Stockholmu, Neviditelní, Lovemilla, V Polynésii jsou lidojedi a Doma je doma. Rezervace na www.mkz-ltm.cz.