LITOMĚŘICE: Lávky přes most jsou podle policie pro pěší
Provizorní bezbariérové lávky přes opravovaný Tyršův most v Litoměřicích slouží předně chodcům, lidem s kočárky a hendikepovaným. Využít je mohou i cyklisté, ovšem s tím, že své kolo budou na cestě přes most tlačit. Lávky jsou podle Městské policie Litoměřice totiž značené jako stezky pro chodce a platí na nich § 53 Zákona o provozu na pozemních komunikacích.

LITOMĚŘICE: Hledají nájemníka do Gotického dvojčete
Záměr pronájmu 1. a 2. patra Gotického dvojčete v Litoměřicích schválila městská rada. Požaduje přitom, aby nový nájemník prostory využil pro galerii, muzeum, ateliér, dílnu či lapidárium.

ROUDNICKO: Úvěrový podvodník
Až pětileté vězení hrozí 35letému muži z Roudnicka, který při sjednávání úvěrových smluv uváděl finančním společnostem poskytujícím spotřebitelské úvěry nepravdivé údaje. V průběhu tohoto roku uzavřel v několika případech úvěrové smlouvy na nákup spotřebního zboží s různými společnostmi a uvedl nepravdivé informace o svém zaměstnání a výši příjmu. Poskytnuté finanční prostředky následně nesplácel. Způsobil škodu, která přesahuje 100 tisíc korun. Kriminalisté sdělili Roudničanovi podezření pro trestný čin úvěrový podvod.

BUDYNĚ NAD OHŘÍ: Ukradl altán
Neznámý lapka vnikl na zahradu v současné době neobývaného domu nedaleko obce Budyně nad Ohří. Zlákal ho zde stojící dřevěný altán, který demontoval a odvezl včetně dřevěného stolu a dvou lavic. Majitel pozemku škodu předběžně vyčíslil na více než 5 tisíc korun.

TŘEBUŠÍN: Vyhodnotí květinovou výzdobu
Obecní zastupitelstvo vyhlásilo pro obyvatele všech místních částí soutěž o nejhezčí květinovou výzdobu. V Třebušíně, Řepčicích, Všeradišti, Kotelicích, Dolním a Horním Týnci bude komise hodnotit výzdobu oken, balkonů a předzahrádek. Zvlášť budou posuzovány balkony v bytovkách a v Domě s pečovatelskou službou.

LIBOCHOVICE: Sraz traktorů
Již 3. ročník srazu historických traktorů se uskuteční na 1. máje v libochovickém městském parku. Zhlédnout je bude možné od 9 do 16 hodin.

LITOMĚŘICKO: Pili a řídili
O víkendu kontrolovali policisté dva nezodpovědné řidiče, kteří usedli posilněni alkoholem za volant vozidla. V nočních hodinách projížděl ulicemi města Štětí ve vozidle Honda 56letý místní řidič. Dechová zkouška na alkohol ukázala hodnotu 1.32 promile. Druhý řidič byl kontrolován v obci Bohušovice nad Ohří při řízení vozidla značky BMW. Tento hříšník nadýchal dokonce 1,80 promile. Policisté těmto řidičům další jízdu zakázali a na místě jim zadrželi řidičský průkaz.