Otevřou tubus z kostelní věže

Soběnice - Obci Liběšice se v místní části Soběnice daří zachránit zdevastovaný kostel sv. Petra a Pavla. Při opravách střechy a věže řemeslníci objevili v makovici tubu, kterou tam předci uložili v roce 1923. Schránka bude otevřena dnes v 16 hodin v klubovně u autobusové zastávky před zraky místních obyvatel. Obsah bude zdokumentován a tuba s novými dokumenty se do makovice vrátí.

Víkend patří bikrosovým závodům

Litoměřice - V sobotu 7. a v neděli 8. května se v Litoměřicích na BMX dráze pod Bílou strání budou konat bikrosové závody. Český pohár Litoměřice odstartuje v 10.15 hodin. Registrace závodníků je naplánovaná od 9 hodin. Součástí programu je rovněž závod nejmenších na odstrkávadlech.

Zámek se vrátí do 18. století

Ploskovice - Dobový život a řemesla 18. století, to je název akce, která se už tuto sobotu 7. května uskuteční na státním zámku v Ploskovicích. Připravené jsou ukázky řemesel s komentovanými prohlídkami stanového tábora, a to v 11 (řemesla zajímající spíše ženy: cukrářka, krejčí, …), ve 13 (zbraně, vojsko atd.) a v 15 hodin (pro všechny). Těšit se návštěvníci mohou také na brašnáře, knoflíkáře, přadlenu vlny, ukázky kaligrafie a novou kavárnu v opraveném úřednickém domě.

Připravují start lázeňské sezony

Mšené-lázně - Areál Lázní Mšené a obec se připravuje na sobotní zahájení 220. lázeňské sezony. Program kolem pavilonu Dvorana začne po 14. hodině. Návštěvníky pobaví country kapela Parťáci, místní dětské sbory a skupiny, vinořští baráčníci a skupina historického šermu Golem. V 18 hodin posvětí novou lázeňskou kapli Salve pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka.

Neviditelní lidé na fotografiích

Horní Beřkovice - Zdejší Psychiatrická nemocnice spolu s Českou lékařskou komorou pořádají 3. května v prostorách tamního multicentra Beřkovický seminář k diagnostice a diferenciální depresi a úzkosti v ambulanci praktického lékaře. Přednáškám předchází ve 13 hodin vernisáž putovní výstavy fotografií nazvané Neviditelní lidé. Expozice snímků představuje životní příběhy a nejčastější mýty o lidech s duševním onemocněním a schizofrenií.

Vzpomenou na konec války

Roudnice nad Labem - Město Roudnice nad Labem zve na slavnostní koncert ke dni vítězství pořádaného u příležitosti 71. výročí osvobození. Známé, nejen swingové melodie zahraje 8. května 2016 od 18:00 hod. v sále kulturního domu Říp orchestr Bonus Vlastimila Jurčíka. Vstupné je zdarma.

Sirény se rozezní 4. května

Litoměřicko - Celostátní přezkoušení varovacího systému se v měsíci květnu uskuteční ve středu 4. 5. Elektrické sirény se rozezní v době od 12 do 12.15 hodin, a to na celém území České republiky. Jedná se o 140 vteřinový nepřetržitý tón. Cílem zkoušky je prověřit stav sirén a pronikání signálu rádiovým systémem.

Při úklidu ocení pomoc z Litoměřic

Žalhostice - Společnou uklízecí akci nazvanou Ukliďme cestu na Radobýl chystá na sobotu 7. května obec Žalhostice. Sraz dobrovolníků bude v 9 hodin u parku Naděje v Žalhosticích. Účastníci si s sebou mají přinést vlastní pracovní rukavice a především pak dobrou náladu, pytle zajistí obec. Odměnou veřejnosti bude dobrý pocit z vykonané práce a občerstvení v podobě buřtů. Podle starostky obce Stanislavy Hankové je také velmi vítána pomoc Litoměřičanů či dalších zájemců.