Ochlazení odsouvá otevření rozhledny

Lovečkovice - Díky předchozím teplým dnů chtěl lovečkovický obecní úřad zahájit 11. sezonu na Víťově vyhlídce nad místní částí Náčkovice dřív než v květnu, a to už tento pátek. Záměr zhatilo ochlazení a příděl sněhu, kdy na vrcholcích Českého středohoří napadlo kolem deseti centimetrů. Vyhlídka v nadmořské výšce 616 metrů bude přístupná až od pátku 10. dubna a poté každý víkend do konce října vždy od 9 do 17 hodin. Věž je vysoká 21 metrů a vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 8,5 metru. Každý rok ji navštíví několik tisíc pěších i cykloturistů.

Pomůžou s obnovou chráněných objektů

Roudnice n. L. - Březnové zastupitelstvo města schválilo rozdělení 495 tisíc korun, které poskytlo Ministerstvo kultury na pokračující opravy tří památkově chráněných objektů. Na restaurování kamenných prvků na kostele Narození Panny Marie činí dotace 320 tisíc korun, na opravu střechy farního úřadu na Husově náměstí 300 tisíc a na restaurování historických náhrobků na židovském hřbitově v Třebízského ulici 370 tisíc korun. Město na akce přispěje částkami 32 tisíc, 30 tisíc a 37 tisíc korun.

Schválili program zastupitelstva

Litoměřice - Litoměřičtí radní na svém posledním jednání schválili program příštího zasedání zastupitelstva, které se uskuteční ve čtvrtek 9. dubna, a to od 16 hodin v kongresovém sále Hradu. Vedle zvažovaného převodu Domova U Trati z kraje na město zastupitelé projednají také řadu rozpočtových opatření, výsledky interního auditu smluvních vztahů ve společnosti Zahrada Čech, nový jednací řád zastupitelstva, který má vstoupit v platnost 1. května, petici týkající se jachtingu či volbu soudních přísedících.

Okres hrát o víkendu nebude

Litoměřice - Na základě špatných povětrnostních podmínek a informací od klubů ruší Sportovně technická komise Okresního fotbalového svazu v Litoměřicích všechna utkání následujícího víkendu 4. 5. dubna.