Workout hřiště v Lovosicích

Lovosice - Do konce září bude v rámci revitalizace lesoparku Osmička vybudováno za budovou Základní umělecké školy nové workoutové hřiště s fitness nářadím, rehabilitačními stroji, hřištěm na petangue a vše bude doplňovat nový mobiliář. Rehabilitační a relaxační park je navržen především pro seniory.

O prázdninách nezaháleli

Mnetěš - Obyvatelé a zejména ti mladší, měli o prázdninách dost příležitostí k vyplnění volného času. Jen na srpen pro ně obec a místní spolky připravily tři zajímavé akce. První srpnovou sobotu se na Panském rybníku uskutečnila neckyáda s bohatým doprovodným programem. Předminulou sobotu proběhl letní turnaj fotbalových přípravek Mnetěš cup 2016 a minulou sobotu, 27. srpna, proběhly na Panském rybníku rybářské závody pro děti i dospělé.

Na čtvrť Holoubkov v Lovosicích čekají opravy

Lovosice - I přesto, že bylo zrušeno výběrové řízení na zhotovitele akce „Holoubkov, Lovosice rekonstrukce chodníků, vozovek a veřejného osvětlení," bude se tato část opravovat nejspíš ještě letos. Sdělil to vedoucí odboru majetku a investic Ondřej Rondoš. Výběrové řízení bude znovu vyhlášeno po dopracování projektu. „V projektové dokumentaci byly objeveny závažné nedostatky a nesoulady, které vznikly při přepracování původní projektové dokumentace z roku 2013. V současné době byl projekt vrácen projektantovi k dopracování," uvedl Rondoš. Veřejná zakázka bude znovu vyhlášena během září. Oprava se bude týkat ulic Smetanova, Teplická, Fibichova, Sukova, Škroupova a Dvořákova.

Cyklotoulky. Štětsko se dostalo do televize

Štětí - Oblíbený cestovatelský pořad České televize Cyklotoulky zavítal do regionu Štětsko. Filmaři natáčeli v minulých dnech záběry nejen z města a z místní části Stračí, ale zastavili se u Mariánské a Hraběcí kaple, u loupežnické jeskyně Mordoch či u sklaních plastik Václava Levého. Zvláštní pozornost pak věnovali veslařskému areálu Labe arény v Račicích. Pořad můžou příznivci cykloturistiky zhlédnout v sobotu 10. září na kanálu ČT4.

Zfetovaný a se zákazem

Litoměřice - Z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se bude zodpovídat 23letý muž, který si sedl za volant vozidla, ačkoliv to má zakázané pravomocným soudním rozhodnutím. Poblíž Litoměřic ho zastavili a kontrolovali policisté, kteří zjistili nejen, že má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel, ale že zároveň řídí pod vlivem drog. To zjistili ze vzorku slin, které řidiči odebrali.