Na tradiční pouť zvou do Hrobců

Hrobce – Tradiční pouť na Petra a Pavla se v Hrobcích uskuteční už tento víkend. Na pátek 1. července je připravené pouťové odpoledne s kolotoči, houpačkami, střelnicí a dalšími atrakcemi, v sobotu program začne už ve 14 hodin. Představí se v něm hasiči, kteří předvedou svou techniku i požární útok. Ukázky své práce si připraví také policisté. Sanitní vůz a ošetřování zraněných předvede Zdravotnická záchranná služba. V 18 hodin vypukne zábava s kapelou Aquarius.

Číslo dne: 60

Kvůli víkendovým bouřkám vyjížděli hasiči v kraji k 60 událostem. Na Litoměřicku čerpali hasiči vodu na 5 místech, spadlé stromy odstraňovali na 5 místech, na dvou místech visel strom na drátech elektrického vedení.

Kraj městu daroval zásahové obleky

Třebenice - Šest zásahových obleků pro hasiče v hodnotě přes 80 tisíc korun a deset zásahových hadic s koncovkou za 12 tisíc korun daroval Třebenicím Ústecký kraj. Darovací smlouvu schválili městští zastupitelé na jednání 20. června.

Otevřou farmu levandulí

Židovice - Židovická levandulová farma pořádá Den otevřených dveří v neděli 3. července. Návštěvníci si mohou prohlédnout zdejší výpěstky, se kterými se běžně setkávají například na roudnických farmářských trzích.

V Terezíně byl nejrychlejší Obr

Terezín – Vítězem Terezínského triatlonu, který je součástí sportovního seriálu Král Středohoří, se stal Tomáš Obr (Bodyid.com), který distance 0,4 – 20 – 5 km zvládl za 1:05:55 hod. Druhý skončil domácí Jan Bureš (CK Slavoj Terezín Cyklocity) a třetí Jaroslav Soldátek (Krušnoman TT Litvínov). Mezi ženami byla nejrychlejší litoměřická Petra Hendrychová.

Na nejlepší čekají kachny a pivo

Dušníky – Už pátý ročník turnaje v malé kopané (počet hráčů 1 + 6) Faust Cup se i letos uskuteční na hřišti SK Dušníky. V sobotu 2. července se od 9 hodin utkají týmy složené především z příznivců oblíbeného pěnivého moku. Bojovat budou tradičně o soudky piva a kachny. Přihlášky a info na: pava.n@centrum.cz, simkajari@seznam.cz, 736 762 456, popř. přímo v restauraci U Faustů v Roudnici nad Labem.

Losovat se bude 12. července

Litoměřice – Losovací aktiv Sportovně – technické komise Okresního fotbalového svazu Litoměřice se uskuteční v úterý 12. července od 17 hodin v sále restaurace Koliba (ul. Českolipská).