Mladíci zkusili kradenou kartu

Lovosice - Vidina lehkého nabytí peněz svedla na scestí dva Lovosičany ve věku 23 a 24 let, kteří v září loňského roku nalezli cizí peněženku s platební kartou. Následný pokus získat z bankomatu pomocí nalezené karty finanční prostředky byl neúspěšný. Na základě operativního šetření se podařilo policistům oba nepoctivce vypátrat.


Zloděj z Bohušovic napadl strážníka v Roudnici n. L.

Roudnice nad Labem - V úterý večer byla přivolána hlídka roudnických strážníků do jedné z prodejen v Kratochvílově ulici, kde byl při krádeži zboží přistižen 45letý muž z Bohušovic nad Ohří. „Při projednávání přestupku dotyčný verbálně a následně i fyzicky napadl jednoho ze zasahujících strážníků. Pro důvodné podezření ze spáchání přečinu útoku na úřední osobu byl omezen na osobní svobodě a předán k dalším opatřením Policii ČR," uvedl Martin Müller, velitel strážníků.


V lovosickém bazénu hořelo. Hala je do odvolaní uzavřena

Lovosice - V úterý v 9.20 došlo k požáru v lovosické městské plavecké hale z důvodu poruchy elektroinstalace v místnosti vzduchové technologie. V současné době se čeká na posouzení stavu z pohledu Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje. Plavecký bazén je proto od 24. 3. 2015 až do odvolání uzavřen.


Při kontrole se zaměřili na autobusy a nákladní auta

Litoměřicko - Tento týden se litoměřičtí policisté zapojili do krajské dopravně bezpečnostní akce zaměřené na kontrolu autobusové a nákladní přepravy. Dopravní policisté kontrolovali, zda řidiči vozidel hromadné přepravy osob a nákladních vozidel dodržují všechny povinnosti, které jim ukládá platná legislativa. Kontrola byla zaměřena především na dodržování bezpečnostních přestávek a denní doby řízení, na převoz nebezpečných věcí v režimu ADR a technický stav vozidel. „Policisté zastavili a zkontrolovali 11 vozidel a zjistili dva případy porušení zákona. Oba řidiči porušili dodržování bezpečnostních přestávek a denní doby řízení. Také jednáním jednoho z dopravců se dále bude ve správním řízení zabývat příslušný úřad. Dechová zkouška na alkohol nebyla pozitivní u žádného z kontrolovaných řidičů," uvedla mluvčí policie Pavla Kofrová.