Přívoz vyplouvá

Travčice - Travčice zahajují příští středu 1. dubna pravidelný provoz přívozu přes Labe mezi Nučničkami a Nučnicemi. Denně bude jezdit od 8 do 19 hodin. Současně bude v přístavu Nučničky otevřen i kiosek s občerstvením. Slavnostní odemykání vody proběhne v sobotu 4. dubna formou zábavy od 18 hodin.Večer návštěvníkům, které přivítají staří námořníci a nová obsluha kiosku, zpříjemní oblíbená libotenická kapela Schramel. Při této události bude přívoz jezdit zdarma a také vstupné na zábavu se nevybírá.


Alergici, pozor: Hojný je pyl olše, lísky, tisu a topolu

Ústecký kraj - Uplynulý týden nepřinesl výrazné změny ve složení pylových částic. V ovzduší je nadále hojný pyl olše, lísky, tisu a topolu. Nově se objevuje středně silně alergenní pyl vrby a v nepatrném množství byl v ovzduší pyl jasanu. Vzrostla koncentrace vzdušných plísní (Cladosporií), množství ostatních nemá alergologický význam. Aktuální pylová situace bude záviset na teplotě a množství srážek.


Ukradli kabely za sto tisíc korun

Roudnicko - Až dvouleté vězení hrozí dvojici mužů ve věku 27 a 36 let z Roudnicka za krádež kabelů elektroinstalace. Na přelomu roku vnikli společně do areálu jedné roudnické společnosti, kde odcizili ze zde zaparkovaného pracovního stroje kabely elektroinstalace. Svým jednáním způsobili škodu za více než 100 tisíc korun a stroj učinili nepoužitelným. V uplynulém týdnu se podařilo oba sběrače vypátrat.


Galerie na Gruntu přivítá jaro novou výstavou

Lukov - Galerie na Gruntu u Úštěku zařadila do svého letošního programu osm výstav. Na první představí svoji tvorbu tři litoměřičtí autoři. Návštěvníci se mohou těšit na výběr dřevořezeb Jana Michalka, člena Sdružení nezávislých výtvarníků Litoměřicka. Keramička Ivana Brožová vystaví veselé loutky a výtvarnice Jarmila Sedláková přiveze na Grunt do Lukova svoji drátenickou tvorbu. Vernisáží v sobotu, 28. března od 16 hodin bude návštěvníky provázet kurátorka výstavy Jana Štefaniková. Program při jejím uvedení zpestří Dominik Lednacký, který zahraje na vlastnoručně vyrobenou fujaru. Samotná výstava je otevřena každý den kromě pondělí, a to až do 23. dubna. Druhá výstava od 25. dubna do 28. května představí dřevořezby a olejomalby Dany Chrastilové.


Město bude zalesňovat

Úštěk - Město Úštěk vlastní úctyhodnou plochu 730 hektarů lesů, o které se stará lesní hospodář. Letos má v těžebním plánu zhruba tři tisíce kubických metrů dřeva. Asi šest hektarů lesní plochy musí zalesnit. Na obnovu vytěžených ploch a odstraňování škod po vichřicích využívá dotací, které vypisuje Ústecký kraj.