Nejlepší web má obec Libochovany

Ústecký kraj - Ve středu 23. března předal hejtman Oldřich Bubeníček ceny zástupcům vítězných měst a obcí v soutěži Zlatý erb. O nejlepší webové stránky se města a obce Ústeckého kraje utkávají již od roku 2004, z celostátního pohledu se Zlatý erb koná již po osmnácté. V kategorii měst letos zvítězil již poněkolikáté Most, nejlepší webovou stránku obce mají Libochovany. Druhé skončily Povrly a na třetí bronzové příčce se umístila Mnetěš. „Všem oceněným blahopřeji a vítězům přeji co nejlepší umístění v celostátním kole soutěže," uzavřel hodnocení hejtman Bubeníček.

Ve Stračí hledají vajíčka

Stračí - Na 7. ročník akce s názvem Hledání vajíček zve v sobotu 26. března turistická skupina Tuláci Štětí. Akce se uskuteční na hřišti ve Stračí, zápis účastníků proběhne od 9 do 11 hodin přímo na místě. Startovné činí 20 korun.

Sanaci olejny zajistí dvě firmy

Lovosice - Jak Litoměřický deník už informoval, lovosičtí radní v pořadí ve třetím vyhlášeném výběrovém řízení vybrali zhotovitele sanace bývalé olejny v centru města. Je jím sdružení firem Purum a Aquatest. Podle mluvčí radnice Ivany Kocánkové již došlo k podpisu rozhodnutí o výběru nejvhodnější nabídky a výsledek byl zveřejněn na profilu zadavatele. „Začíná tedy běžet desetidenní lhůta pro podání námitek. Věříme, že v nejbližší době dojde k podpisu smlouvy a práce budou zahájeny," sdělil starosta města Milan Dian. Následovat bude uzavření smlouvy s poskytovatelem dotace, Státním fondem životního prostředí.

Juniorský výkvět míří do Litoměřic

Litoměřice - V litoměřické Kalich Aréně se od úterý 29. března až do 1. dubna uskuteční finálový turnaj DHL extraligy juniorů, ve kterém se představí čtyři nejlepší týmy ČR této věkové kategorie. Všechny zápasy začínají 29. - 31. 3. ve 14 a 18 hodin, na apríla se pak bude hrát od 13 a 17:30 hodin.