Lovochemie žádá povolení nové linky

Lovosice - O integrované povolení pro takzvanou výrobnu hnojiv UGL/DA již zažádalo vedení lovosického chemického závodu. Součástí nového technologického komplexu, který chce Lovochemie zprovoznit na začátku roku 2017, má být univerzální granulační linka, jednotky pro výrobu dusičnanu a síranu amonného, sklady surovin a produktů i chladicí mikrověže. Vyjádření Agentury CENIA, Krajské hygienické stanice, České inspekce životního prostředí, Povodí Labe a dalších institucí k tomuto záměru je nyní dostupné na úřední desce kraje.

Opravy uzavřou silnici ve Stračí

Stračí - Od pondělí 27. do pátku 31. července budou pracovníci Správy a údržby silnic Ústeckého kraje provádět opravu živičného povrchu silnice III/26121 v úseku od železničního přejezdu na konec obce Stračí. „Z tohoto důvodu dojde k úplné uzavírce zmíněného úseku silnice, která tak bude po celou dobu provádění prací zcela neprůjezdná," informoval vedoucí odboru stavebního, životního prostředí a dopravy radnice ve Štětí František Zwettler.

Chystají benefici na obnovu skateparku

Litoměřice - Ukázat, že kultura kolem skateboardingu je ve městě živá, a dosáhnout tak větší podpory při potřebných opravách skateparku pod Tyršovým mostem se rozhodli mladí lidé z Litoměřic. Na 29. srpna vlastními silami připravují benefici nazvanou Save-Skate na obnovu parku, jejíž součástí budou skateboardové závody, koncerty několika kapel, divadelní vystoupení a další kulturní program. Akce u skateparku pod mostem začne kolem 14. hodiny.

V Třebívlicích oslaví 90 let od založení klubu

Třebívlice - Na sobotu 25. července se v obci Třebívlice chystá velká sláva. Setkání bývalých, současných i budoucích hráčů a funkcionářů klubu SK Třebívlice a nejen těch začne už v 9 hodin ráno. Poté odstartuje turnaj starosty obce v malé kopané. Na 15 hodin je následně naplánované utkání hvězd proti třebívlickým fotbalistům. Přijedou například J. Koller, J. Novotný, L. Vízek, V. Marek, F. Straka, M. Horňák a další. V 18.30 pak začne taneční zábava se skupinou PF Music Band.

Chystají půlmaraton

Velké Žernoseky - Na sobotu 25. července připravují v obci na pravém břehu Labe Žernosecký půlmaraton. Zdolat 21 kilometrů přes Varhošť a Hlinnou se můžete pokusit od 9 hodin.

Strážníci dohlížejí také na cyklisty

Litoměřice - Zhruba patnáct mladých cyklistů v minulém týdnu odměnili litoměřičtí strážníci. Při jízdě na kole jim totiž nechyběla ochranná přilba. Stalo se tak v rámci bezpečnostně preventivní akce Bez přilby nevyjedu, kdy městští policisté hlídkovali na cyklostezce podél Labe. Akce se bude opakovat.

Muzeum chystá přednášku o hradech

Litoměřice - Další doprovodnou akci k právě probíhající výstavě Litoměřice Ve znamení kalicha chystá na příští čtvrtek 30. července Oblastní muzeum v Litoměřicích. Přednáška Hrady husitského století s podtitulem Od pyšných sídel mocných k peleším lotrovským začne v 17 hodin. Přednášejícím bude Milan Sýkora z Ústavu archeologické památkové péče severozápadních Čech. Vstupné je 35 korun.