Vzal fotopast

Žitenice, Lovosice - Koncem června se fotopasti umístěné na volně přístupném místě u Žitenic zmocnil neznámý pachatel. Na základě operativního šetření se litoměřickým policistům podařilo vypátrat fotopast i nového „majitele", kterým byl 77letý muž z Lovosicka.

Trnobrany slavily 590 let

Trnobrany - K letošním žním kulatých výročí měst a obcí na Litoměřicku se připojily 590. výročím od první zmínky Trnobrany, místní část Liběšic. Trnobranské slavnosti uspořádala minulou sobotu obec a farnost Liběšice. V úvodu proběhlo vysvěcení sochy sv. Prokopa, následoval průvod obcí, poutní mše u kapličky sv. Prokopa a nakonec lidová veselice.

Děti se vypraví do Lhotska

Libochovany - Obec sklízí letos jeden úspěch za druhým. Po udělení Zlatého erbu za vzornou přípravu webových stránek převezme starostka Miroslava Vencláková příští sobotu v Novém Sedle u Žatce Cenu naděje pro živý venkov v soutěži Vesnice roku 2016 v Ústeckém kraji. Libochovany připravují pro děti školního věku už tradiční letní prázdninový pobyt, druhý v penzionu Lhotsko. Dva pobyty obec uspořádala v Leské, příští rok plánuje do Sloupu v Čechách. „Kapacita 30 míst z Libochovan a místní části Řepnice byla rychle naplněna. Děti se dobře znají, a tak není problém, že by se těm nejmenším stýskalo po rodičích, stejně se znají i s vedoucími z řad místních dobrovolníků," vysvětlila starostka.

Neckyáda v Mrsklesích

Mrsklesy - V sobotu 23. července pořádá Osadní výbor Mrsklesy Lhota Neckyádu v rámci Rozmarného léta v Mrsklesích. Akce se koná v prostorách zatravněného prostranství u vodní nádrže obce Mrsklesy. Zábavné odpoledne odstartuje ve dvě hodiny soutěž pro děti o ceny. Hlavní zábava je naplánovaná na třetí hodinu odpoledne, kdy dojde na překonávání bazénu ve vlastních plavidlech. Od čtyř hodin bude zajištěn skákací hrad pro děti a od sedmi zahraje k poslechu a k tanci kapela Přidané ingredience.

Klomínský vyhrál Camping Cup 2016

Brozany - V 17. ročníku Camping Cupu, turnaje ve stolním tenisu v Brozanech, se z vítězství po roce opět radoval Jiří Klomínský, který ve finále porazil Pavla Vaníčka. Bronz si vybojoval Jakub Horejsek.

Nejlepší tým získá soudeček piva

České Kopisty - V sobotu 23. července se od 14 hodin na umělé trávě v Českých Kopistech uskuteční druhý ročník turnaje v malé kopané Street FIFA Cup. Hrát budou pětičlenné týmy. Informace a přihlášky do turnaje na tel.: 728 375 143 a 773 073 337. Pro vítěze je připraven velký sud piva, pro druhého v pořadí malý sud, pro třetího láhev alkoholu a čtvrtý tým si z turnaje odveze brambory.