Promítání Čadíci zahajují už v pátek

Radovesice - Svoji pouť po Litoměřicku zahájí Kinematograf bratří Čadíků v pátek 24. července na hřišti v Radovesicích. V 18 hodin začne dětská diskotéka, poté projekce pohádky Tři bratři. V sobotu je na programu Hodinový manžel a taneční zábava, v neděli film Vejška, v pondělí Fotograf. Promítání začíná ve 21 hodin. Kino odtud zamíří do Lovosic, Ústí, Štětí, Křešic a Roudnice.

Na Jakuba a Annu připravují poutě

Čížkovice, Chodouny - Svůj svátek o víkendu oslaví Jakub a Anna a to znamená, že se blíží také čas poutí. V sobotu 25. července se Jakubská pouť uskuteční v Čížkovicích. Děti se mohou těšit na skákací hrad, malování na obličej a cukrovinky. Ve 14.30 hodin vystoupí tepličtí Basic, od 16 hodin František Ringo Čech s kapelou, od 20 hodin Komplett. Anenskou pouť chystají rovněž na sobotu v Chodounech. Program s muzikou, ohňovou show či tanečnicí s hadem začíná ve 14 hodin.

Švestková dráha pojede i v neděli

České středohoří - Pravidelné vlaky na Švestkové dráze jsou o letní sezonu prozatím připravené na soboty, a to do 29. srpna. Vlak do Mostu vyráží z Lovosic vždy v 8.29 nebo v 15.30 hodin. Jede přes Čížkovice, Třebenice, Třebívlice, Libčeves nebo Bělušice. Od 16. do 30. srpna vlaky ovšem pojedou i v neděli, a to podle stejného jízdního řádu. Z důvodu plánované výluky vlaky nezajíždějí do stanice Litoměřice horní nádraží.

V sauně vyměňují dřevěné obložení

Litoměřice - Litoměřický krytý bazén zůstane i nadále uzavřen kvůli odstávce. Ta trvá od 29. června. Po dobu trvání odstávky bude probíhat základní údržba a částečná rekonstrukce. „Například v saunové místnosti bude vyměněno dřevěné obložení, ve velkém plaveckém bazénu se vyčistí strop a bude vyměněna dlažba okolo odtoku v menším bazénku," uvedl vedoucí zařízení Ladislav Beneš. Odstávka potrvá až do 1. srpna, kdy bude bazén otevřen pro veřejnost.

V Lounkách pořádají Memoriál M. Berana

Lounky, Chodouny - Fotbalový turnaj s názvem Memoriál Mirka Berana chystá na sobotu 25. července občanské sdružení Tělovýchovná jednota Lounky-Chodouny. Zúčastní se ho čtyři mužstva. Od 9 hodin se na fotbalovém hřišti v Lounkách podle rozlosování utkají domácí s TJ Sokolem Libínky. Poté od 11 hodin síly poměří družstvo SK Liběšice a FK Schoeller Křešice. Od 14.30 je naplánován zápas o 3. místo, finále vypukne v 16.30. Občerstvení na místě bude podle pořadatelů zajištěné.

Výstava v roudnické galerii

Roudnice n. L. - Výstavu Schránka pro ducha připravila roudnická Galerie moderního umění ke svému 50. výročí. Návštěvníci nyní mají jedinečnou možnost projít si ji s autorkami Alenou Potůčkovou a Ninou Michlovskou. Komentovaná prohlídka se uskuteční ve čtvrtek 23. července od 16.30 hodin.

Fotbalisté posnídali v trávě

Lovečkovice - Originální název dali zdejší fotbalisté sobotnímu turnaji. Své soupeře pozvali k „snídani v trávě". Účastník IV. třídy, který letos dovršil 65 let od svého založení, pohostil tři mužstva sousedních obcí dobrou organizací soutěže a přátelskou atmosférou. Po vyrovnaných bojích si prvenství odnesli hráči Jiskry Velké Březno jen o lepší skóre před domácími. Bronzovou příčku obsadili hráči Kalichu Třebušín a čtvrtou pak Verneřice. Fotbal se bude hrát na zdejším pažitu opět 1. srpna při Memoriálu Václava Pavlíka starých gard.

Na pátek chystají valnou hromadu

Brozany - Sportovní klub SK Sokol Brozany zve své členy i příznivce na valnou hromadu, která se uskuteční v pátek 24. července. Začne v 18 hodin v tamní restauraci Na Hřišti.