LITOMĚŘICE: Registrace na lezecké závody končí ve čtvrtek

Dětské bouldrové závody pořádá už tuto sobotu 24. října litoměřický lezecký oddíl Brabenci. Uskuteční se v klubovně oddílu na Písečném ostrově, zahájení akce je naplánováno na 9.30 hodin. Závody jsou určené dětem od 6 do 15 let, registrovat se je možné na info@brabenci.eu, a to do 22. října ve formě jméno, příjmení, věk. Prezentace na místě potrvá od 9 do 9.20 hodin.

LITOMĚŘICE: Snímky z lesů vystaví v divadle

Na výstavu fotografií z kanadských a evropských lesů v realitě i abstraktu zve od příštího týdne Divadlo Karla Hynka Máchy v Litoměřicích. Stanislav Navrátil bude v jeho prostorách vystavovat od 28. října do 31. prosince. Vernisáž výstavy Lesní tajemství se uskuteční v úterý 27. října od 18 hodin. Poté bude možné fotografie zhlédnout vždy v době konání akcí v divadle a v době otevřené pokladny.

LITOMĚŘICE: Strašidelný ples

Chcete se bát a výborně bavit zároveň? Přijďte proto na Strašidelný ples nadechnout se pravé strašidelné atmosféry. Všudypřítomné tajemno, napětí, zábava, strach, strašidelné dýně i samotná strašidla. Podpořte strašidelně veselou náladu svými nápaditými kostýmy. Všechny masky mají zlevněné vstupné a mohou se zapojit do soutěže o nejzajímavější masku Strašidelného plesu. Akce se uskuteční 7. 11. od 20 hodin v litoměřickém domě kultury.

Dobrá zpráva: Méně drobných krádeží

Policejní statistiky přinášejí také příznivé informace. Letos do konce září policie v litoměřickém okresu zaznamenala 801 majetkových přestupků. Jde o ničení majetku a drobnější zlodějny, kdy škoda nepřesáhne 5 000 korun. Je to v rámci okresu méně o 120 drobných útoků na majetek než za loňský rok. Loni policie zaznamenala 921 těchto útoků.

ROUDNICE NAD LABEM: Opilec obtěžoval

Roudničtí strážníci vyjížděli ve večerních hodinách do jedné z prodejen v Kratochvílově ulici. Podle hlášení na linku 156 se tam nacházel neznámý muž, který byl pod vlivem alkoholu a obtěžoval ostatní zákazníky a personál obchodu. Na místě strážníci zjistili, že jde o 31letého muže z Mostu. Dotyčný byl následně strážníky předveden na místní obvodní oddělení Policie ČR.

LITOMĚŘICE: Za uzavírku může propad kanalizace

Kvůli opravě propadu kanalizace bude od 20. do 22. října částečně uzavřena Mostecká ulice v Litoměřicích, a to v úseku od Kostelního náměstí po odbočku Wintrova. Objízdná trasa povede Jezuitskou ulicí. „Pokud budou práce zdárně probíhat, je předpoklad, že budou trvat pouze jeden den," uvedla městská policie na svém webu.

ROUDNICE NAD LABEM: Tým gymnázia obhájil prvenství

Družstvo podřipského gymnázia ve složení Veronika Beránková, Lucie Košinárová a Marie Salačová krátce po zahájení nového školního roku obhájilo své loňské vítězství v krajském kole ekologické olympiády a zajistilo si postup do celostátního kola. Všechna děvčata chtějí po maturitě nastoupit na některou přírodovědnou fakultu.

LITOMĚŘICE: Vyhráli všichni účastníci soutěže

Ze soutěže technických her si palmu vítězství odnesl tým ZŠ Na Valech ve složení Jiří Kolář, Denisa Hájková, Lukáš Srba, Tomáš Zavřel, Matěj Petránek a Tadeáš Hrůžek. Na dalších místech skončily litoměřické ZŠ Lingua Universal a Havlíčkova, ZŠ Straškov Vodochody, ZŠ Ostrovní, Štětí, Solaris Chemnitz a ZŠ Litoměřice, U Stadionu.

LITOMĚŘICKO: Policisté vyrazili do terénu v pátek

V pátek 16. října proběhla v litoměřickém okrese dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Tentokrát se policisté více zaměřili především na užívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou a během ní. Během akce policisté zastavili 34 vozidel a zaevidovali 11 přestupků. Řidiči zaplatili na pokutách celkem 2 800 korun. Při kontrolách byly zjištěny 3 osoby, které nebyly za jízdy připoutány bezpečnostními pásy. Pět vozidel bylo v nevyhovujícím technickém stavu a tři řidiči se neřídili pokyny dopravního značení. Závažnějším jednáním dvou řidičů se bude dále ve správním řízení zabývat příslušný úřad. Pozitivním výsledkem této akce byla skutečnost, že u žádného z kontrolovaných řidičů nebyl zjištěn alkohol ani jiné návykové látky.

LITOMĚŘICKO: Nehody bez zranění

Dopravní policisté na Litoměřicku vyjížděli o víkendu k devíti nehodám, při nichž nebyl nikdo zraněn. Celková škoda je odhadnuta na 455 tisíc korun. Hlavními příčinami nehod byla nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě. Dechové zkoušky na alkohol byly negativní. Za stejné období loňského roku evidujeme 6 nehod, které se rovněž obešly bez zranění osob. Hmotná škoda byla vyčíslena na 284 tisíc korun. Hlavními příčinami havárií byla nepřiměřená rychlost.