Vchyničtí oslaví 50 let klubu fotbalu

Vchynice - Fotbalový klub Vchynice v letošním roce slaví kulaté 50. výročí od data svého založení. Při této příležitosti dojde k setkání současných, ale i bývalých fotbalistů, příznivců a všech přátel FK Vchynice. Uskuteční se v sobotu 27. června od 14 hodin na hřišti FK Vchynice. Na akci srdečně zve současný předseda klubu Václav Chládek.

Zapálil balík sena a poslal ho ze stráně

Litoměřice - K hořícímu balíku sena vyjeli litoměřičtí policisté, strážníci i policisté. Na místě se ukázalo, že balík někdo zapálil a strčil z kopce na poli U Cihelny nad panelovou cestou k dolu Richard. Hořící balík se zachytil v pásu křovin a neskutálel se tak do zahrad.

V sobotu zahajují sezonu

Úštěk - Nejmenší památková rezervace v ČR v sobotu zahajuje rekreační sezonu netradičně. Slavnost je motivována 600 lety od upálení mistra Jana Husa a vernisáží výstavy Husitské fortifikační umění na hradech v Českém středohoří. Výstava na faře potrvá do 3. 7. a pak od 1. do 15. 9. Akci doplní kulturní program od 13 hodin před kulturním domem, náměstí projede husitská jízda, večer na nádvoří hradu zahraje skupina Úlet.

Na pouti pokřtí knihu o Počeplicích

Štětí - Po Radouni minulou sobotu se uskuteční další pouť v sobotu 20. června v místní části Počeplice. Osadní výbor připravil pro účastníky, mezi kterými přivítá řadu rodáků a přátel obce, pestrý celodenní program. Po zahájení v 10 hodin na návsi si zájemci můžou prohlédnout vojenskou techniku, zbraně a uniformy, zapojit se do soutěží pro děti i dospělé a zhlédnout vystoupení mažoretek Queens Štětí. Ve 13.30 hodin je na programu křest knihy o historii Počeplic od místního rodáka Miroslava Špeciána. Následovat bude představení Divadla Z Půdy, vyhlášení výsledků připravené soutěže o nejlepší slaný štrůdl a po 17. hodině se všichni sejdou u muziky při závěrečné zábavě.

Na ostrov na Sváťu

Litoměřice - Svatojánskou noc budou moct děti i dospělí oslavit v předstihu, a to již tuto sobotu 20. června na Střeleckém ostrově v Litoměřicích. Právě tam chystá Sváťovo dividlo oslavu plnou lesních bytostí. Kdo navíc přijde oblečený jako víla nebo lesní bytost, najde prý poklad čarodějnice Putny. Společně si pak návštěvníci akce budou moci vyslat lampion štěstí s přáním. Začátek události je naplánovaný na 17 hodin.

Zloděje auta dopadli

Roudnice nad Labem - V polovině měsíce února přijali policisté oznámení o krádeži osobního vozidla v Roudnici nad Labem. Tehdy neznámý pachatel odcizil vůz z parkoviště. Na základě operativního šetření se vozidlo v hodnotě 150 tisíc korun podařilo vypátrat a s ním i nové majitele. Dva muži se k činu doznali a uvedli, že po vniknutí do vozidla jej z místa krádeže odstrkali a poté odtáhli na laně do své dílny.

Zastupitelstva zasednou ve čtvrtek 25. června

Litoměřice, Lovosice - Znovu ve stejný den zasednou litoměřičtí i lovosičtí zastupitelé k veřejnému jednání. Obě se uskuteční příští čtvrtek 25. června od 16 hodin, v Litoměřicích v sále hradu, v Lovosicích ve staré radnici. Jednotlivé body programu litoměřických zastupitelů schválili radní města již v minulém týdnu. Jednat se má o nových rozpočtových opatřeních, dotacích na kulturní akce nad 50 tisíc korun, zásobníku projektů města na následující roky, projektu elektromobility či možném zveřejňování smluv uzavíraných městem na webových stránkách.

Vedení města v Lovosicích se bude zabývat rezignacemi členů finančního i kontrolního výboru a dovolením nových, problémy v areálu bývalé olejny, dostavbou dálnice D8, projektem rekonstrukce a prodloužení chodníku v Ústecké ulici, záměrem uspořádat v Lovosicích v roce 2016 nový Parní a hudební festival a mnohým dalším. Lidé jsou samozřejmě zváni.