Otevřou novou mateřinku

Mšené-lázně – Po roce a dvou měsících usilovné práce byla v obci kolaudací dokončena výstavba moderní mateřské školy pro 92 dětí. V současné době se dokončují práce v exteriérech a zahradnické práce. V jižním svahu vzniklo takzvané mlhoviště a malý amfiteátr. Slavnostní otevření objektu proběhne v sobotu 20. srpna, mezi hosty nebudou chybět zástupci přátelské německé obce Schmiedebegr.

Letní kino bratří Čadíků
v Lovosicích pokračuje

Lovosice – V rámci lovosického Filmového léta promítl kinematograf bratří Čadíků v lesoparku Osmička již tři české filmy – pohádku Sedmero krkavců v novém zpracování z roku 2015, komedii Život je život a kriminální thriller Gangster Ka, který pojednává o kontroverzním podnikateli Radovanu Krejčířovi. Dnes večer mohou diváci zhlédnout jeho pokračování, film Gangster Ka: Afričan, který čtyřdenní promítací zastávku Čadíků uzavře. Začátek promítání je ve 22 hodin a dobrovolné vstupné bude věnováno na dobročinné účely.

Na Pivní slavnosti můžete zdarma

6. srpna bude centrum Litoměřic patřit pivu. Uskuteční se tu další pivní slavnosti. Pořadatelé – Městská kulturní zařízení – připravili poutavý program i bohatou nabídku piva. S Deníkem máte možnost vyhrát vstupenky na tuto akci. Dvě vstupenky získá jeden vylosovaný výherce, který zašle do dnešních 12 hodin správnou odpověď na otázku: Víte, kdo je největším producentem piva na světě? Odpověď zašlete na jaroslava.bruzlova@denik.cz

Hrobce se vytáhly na divizní Libiš

Hrobce – Účastník krajského přeboru SK Hrobce si v sobotu pozval na své hřiště divizní Sokol Libiš. Soupeře trochu zaskočil a přehrál ho těsně 3:2 (1:0), když se o branky podělili Neuman, Polák a Hála. Sérii přípravných zápasů ukončí Hrobečtí dnes proti České Lípě a v sobotu proti Bezděkovu, obě utkání na vlastním pažitu. Trenér Miroslav Kala ještě jedná pro novou sezonu s možnými posilami.

Poslední měření sil

Křešice – Zdejší FK Schoeller Křešice zve příznivce fotbalu na 3. ročník Memoriálu Petra Kořána, bývalého dlouholetého obětavého funkcionáře klubu. Turnaj slibuje zajímavá klání týmů, které stojí před startem do mistrovské soutěže. Memoriál zahajují v 9.30 hodin účastníci 1. A třídy FK Schoeller a ASK Lovosice, v druhém utkání na sebe narazí favorizovaný účastník krajského přeboru FK Litoměřicko B a SK Liběšice (1. B třída). Poražení se střetnou o 3. místo ve 14 hodin, finále je na pořadu v 16 hodin.