Zateplí školu

Židovice - Prioritou v novém programu rozvoje obce je zateplení a následná přestavba místní školy. Židovičtí obdrželi na první část 3,85 milionu korun ze Státního fondu životního prostředí a nyní se chystají zadat vypracování projektu na interiér a parkové úpravy. Cílem je vybudovat moderní mateřskou školu pro 28 dětí. V současné době rodiče vozí děti do zařízení v sousedních Rohatcích nebo do Roudnice nad Labem. Poslední zastupitelstvo schválilo podání žádosti o převod parcely ve vlastnictví Ústeckého kraje podél silně frekventované silnice do Hrobec, na které hodlá postavit chodník. Jeho realizace výrazně zvýší bezpečnost chodců, kteří docházejí na nádraží v sousední obci.

Šestnáctitetý okrádal lidi na internetu

Litoměřice - Teprve šestnáctiletého mladíka z Litoměřicka obvinili v těchto dnech litoměřičtí kriminalisté pro trestný čin podvodu. „Mladý muž se obohacoval na úkor druhých prostřednictvím internetových portálů. Na inzertních stránkách nabízel k prodeji mobilní telefony a notebooky. Pod příslibem zaslání zboží od důvěřivých zájemců vylákal finanční hotovost a poté s nimi přestal komunikovat. Poškození na objednané zboží čekali marně a nedočkali se ani navrácení svých peněz. Celkem se mladíkovi podvodným jednáním podařilo získat více než 70 tisíc korun," uvedla Pavla Kofrová, mluvčí policie.

Litoměřice zahájily čištění ulic

Litoměřice - Litoměřická radnice na svém webu již zveřejnila harmonogram úklidu ulic pro tento rok. Ve středu 1. dubna začali pracovníci technických služeb s čištěním bloku Kocanda, kde mají dnes pokračovat. V pátek 3. dubna přijde na řadu blok Pražská, kam spadají třeba i Jiráskovy sady nebo ulice Na Valech. V úterý 7. a ve středu 8. dubna se úklidu dočká blok Dalimilova Pod Mostkou včetně nyní vytíženého mostu Generála Chábery. Poté je postupně v plánu blok Kozinova, Revoluční, A. Muchy, Pobřežní, Pokratice, Bojská, Štursova, Palachova a Stránského. Střed města včetně náměstí přijde na řadu 19. dubna.

Kontrolní výbor vede po rezignaci Rotbauer

Lovosice - Poté, co lovosická zastupitelka ČSSD Dana Deusová v minulém týdnu rezignovala na post předsedkyně kontrolního výboru lovosické radnice a vzdala se i členství v něm, funkce se po zvolení zastupitelstvem nově ujal Tomáš Rotbauer (STAN). Ten činnost své předchůdkyně často kritizoval. Deusová byla do čela kontrolního výboru zvolena na úvodním zastupitelstvu poté, co funkci postupně odmítli všichni zástupci ODS. Kontrolní výbor v Lovosicích má včetně předsedy celkem deset členů.

Bývalé kino město prodalo za 1,5 milionu

Třebenice - Objekt bývalého kina včetně pozemků se Třebenice několikrát marně pokoušely prodat. Nyní se zájemce našel. Za 1,56 milionu připadnou budovy na Havlíčkově náměstí s čísly popisnými 21 a 231 prodejci potravinového zboží, který podle živnostenského rejstříku dosud provozuje obchod hned v sousedství. V objektu bývalého kina do této doby sídlila městská knihovna, kterou však vedení Třebenic přesune do zrekonstruovaných prostor v komplexu nové radnice. Tam má vedle ní do budoucna vzniknout také informační centrum.

Káceli načerno

Třebenicko - V období od počátku listopadu 2014 do poloviny února 2015 chodila dvojice mužů těžit stromy na cizí pozemek na Třebenicku. V posledním případě byli přistiženi na neoploceném pozemku samotným majitelem právě při nakládání své kořisti na přívěsný vozík. Způsobená škoda je předmětem dalšího šetření. Jednáním mladšího 44letého muže se bude zabývat přestupková komise, zatímco starší 64letý recidivista z Lovosicka si obvinění pro trestný čin krádeže převzal ve výkonu trestu, kde se nyní nachází za svou předchozí trestnou činnost. Nebyl to jeho první prohřešek, hrozí mu až tříleté vězení.

Jdou po kolech

Terezín, Roudnice n. L. - O své jízdní kolo přišel na sklonku uplynulého týdne poškozený, který jej nedostatečně zajistil. Kolo zaparkoval pod přístavek na zahradě jednoho domu v Terezíně a ponechal neuzamčené. Neznámý lapka se bicyklu v hodnotě 20 tisíc korun zmocnil po překonání oplocení. Obdobnou krádeží z nedávné doby se zabývají také roudničtí policisté. Přijali oznámení o krádeži dvou horských jízdních kol, které neznámý lapka odcizil z volně přístupného dvora u domu v Roudnici. Ani tato kola nebyla uzamčena. Škoda je vyčíslena na 9 tisíc korun.

Výběh na Milešovku

Milešov – První ročník Výběhu na Milešovku (cca 3 km, převýšení 400 metrů) se uskuteční v sobotu 4. dubna. Start je ve 14 hodin u parkoviště. Přihlásit se je možné zasláním údajů (jméno, příjmení, rok narození, oddíl nebo město) na milesovkabeh@seznam.cz (do pátku), možno i formou sms ve stejném formátu jako e-mail na č. 723 365 539, poté na místě při prezenci (12:30 – 13:15).