Nasbíraly dvě tuny kaštanů

Úštěk – Děti ze zdejší mateřské školy Pastelka se svými rodiči a sourozenci se na podzim činily, 34 z nich se zapojilo do soutěže o nejpilnějšího sběrače kaštanů. Během tří týdnů dokázaly nasbírat přes dvě tuny kaštanů, které převzali myslivci pro zimní dokrmování zvěře. Rodiny dvou dětí dokázaly shromáždit víc než polovinu z tohoto množství. Děti obdržely od myslivců sladkou odměnu a škola sponzorský dar.

V Litoměřicích vzpomenou na Václava Havla

Litoměřice – Nadační fond Kalich ve spolupráci s městem Litoměřice zvou na společné setkání k uctění památky Václava Havla, od jehož smrti uběhne 18. prosince pět let. Setkání proběhne v parku pojmenovaném po tomto bývalém českém prezidentovi v pondělí 19. prosince v 16:30 hodin. U Havlovy busty, která byla před několika málo lety odhalena jako společné dílo Kalichu a města Litoměřice, pak proběhne zapálení svíček a vzpomínka.

Mnetěš chce koupit hostinec

Mnetěš – Do úterý 20. prosince můžou občané podat připomínky a návrh k rozpočtu obce na příští rok. Mnetěští se rozhodli, že koupí zachrání k obecnímu využití zdejší hostinec U Šebů. Záměr na největší investiční akci v příštím roce schválili i zastupitelé. Na svém zasedání 21. prosince budou projednávat návrh kupní smlouvy. Obec si chce na koupi zažádat o úvěr 3,5 milionu korun. Nejnákladnější akcí letošního roku bylo v Mnetěši vybudování půdní vestavby a přístavby v objektu mateřské a základní školy. Byly tak splněny požadavky na zvýšení její kapacity. Nákladem přes čtyři miliony korun tak vznikla učebna hudby, učebna školní družiny s kapacitou až 40 dětí a sociální zázemí. Nové zařízení je plně využíváno.

Tichá dohoda v Lovosicích

Lovosice – Legenda rockové scény devadesátých let Tichá dohoda, kterou mají posluchači spojenou především s hity jako Tulák po hvězdách, Kotva a kříž nebo Cizí pohled se po letech vrací na scénu a kromě skalních fanoušků si získává i nové. Kapitánem této „posádky" je hudebník a textař Dan Šustr, autor většiny skladeb. Společně se zpěvačkou Zuzanou Vintrovou vystoupí v pátek večer v lovosickém hudebním klubu Pod Palubou. „Je to naše vůbec první akustické vystoupení v duu. Přestože jsme tak se Zuzanou původně začínali s projektem The Soulmates Tribute Project, naživo jsme zatím nevystupovali. Těšíme se do Lovosic, kde jsme navíc měli se Zuzanou premiéru s kapelou v roce 2015 na Žafestu. V pátek zahrajeme jak covery ze Soumates TP, tak klasické písně Tiché dohody," říká Dan Šustr k nadcházejícímu koncertu. Začátek akce ja naplánovaný na dvacátou hodinu.

Znovu vyrazí od Hasy k Hase

Roudnice n. L. – Další ročník Běhu od Hasy k Hase (34. ročník) odstartuje tradičně poslední den v roce v 10 hodin v Roudnici nad Labem od firmy Technicom (Třebízského ulice). Prezentace je od 9 hodin. Trať 5200 metrů dlouhého běhu, který je určený většině kategorií, vede od Technicomu (stojí zčásti na místě bývalé restaurace Hasa) podél řeky Labe do Židovic a po silnici zpět. Povrch je z velké části asfaltový.

Šachová rezerva je až osmá

Litoměřice – Šachisté ŠK Slavoj Litoměřice B ve čtvrtém kole krajského přeboru I. třídy nestačili v domácím prostředí na favorizovaný Sokol Údlice. Po jediné výhře Jana Nováčka remizovali Miloš Kozák a František Šulc. Slavoj tak prohrál 2:6. V čele soutěže je i nadále klub Šachy Povrly se ziskem 12 bodů (24) před TJ Sokol Údlice 12 bodů (23,5) a Chess Most B 9 (21). Slavoj Litoměřice B je se ziskem 4 bodů (12) na 8. místě. Příští kolo Slavoj hraje 8. ledna proti SK Děčín.