V hradu pokřtí knihu zesnulého Vitalije Marka

Litoměřice – Ti z vás, kteří jste měli rádi knihy o Litoměřicích a okolí pocházející z dílny letos zemřelého spisovatele Vitalije Marka, přijďte ve středu 16. prosince v 16 hodin do hradu na křest jeho poslední knihy „Litoměřické vzpomínky". První díl publikace věnované osobnostem, které se zasloužily o rozvoj výtvarného umění, hudby, tance a divadla, představí její spoluautor Václav Chabr.

Na Vitalije Marka vzpomene František Janovský. Samotného křtu se ujme starosta Ladislav Chlupáč a další hosté. Chybět nebude ani pěvecké vystoupení žáků Základní školy Boženy Němcové. „Jsem ráda, že se tuto akci za přispění řady lidí podařilo zorganizovat. Velmi se na ni těším. Za pomoc všem ze srdce děkuji," uvedla Ljuba Marková, manželka Vitalije Marka.


Společná vzpomínka na Václava Havla

Litoměřice – Václav Havel se nejen jako lídr sametové revoluce zasloužil o vybudování pevných pilířů liberální demokracie.
Jeho odkaz i celoživotní snaha obzvláště v době, kdy Evropa čelí terorismu nejhrubšího zrna, nesmí být zapomenuty. Přijďte 19. prosince v 16.30 hodin do litoměřického parku Václava Havla zapálit svíčku k prezidentově bronzové bustě u příležitosti čtvrtého výročí jeho úmrtí. Zve nadační fond Kalich.

Městečko zve na setkání v kostele

Hoštka - V Mariánském kostelíku v Hoštce se v neděli 20. prosince od 17 hodin uskuteční koncert starých adventních skladeb. Lidé společně zapálí čtvrtou svíci na adventním věnci. Pár slovo pronese také farář tamní farnosti.


Fanoušci Star Wars se konečně dočkají

Litoměřice - Ve středu 16. prosince přesně ve 23.59 hodin je v litoměřickém kině Máj naplánovaná premiéra nejnovější sedmé epizody světoznámé série Star War s podtitulem Síla se probouzí. Fanoušci, kteří se uvedení na filmová plátna nemohou dočkat, ještě mají šanci rezervovat si vstupenky. Místa na promítání si lze zamluvit prostřednictvím webu www.mkz-ltm.cz.


V Úštěku proběhne jubilejní vánoční jarmark

Úštěk - Jubilejní 15. ročník chystají na sobotu 19. prosince pořadatelé Úštěckého adventu, tentokrát s podtitulem Vánoce jako od Josefa Lady. Akce opět slibuje pestrý program, který svým uměním obohatí přes 60 vystupujících. V Galerii U brány, v Pikartské věži, na faře a v zasedací místnosti úřadu proběhnou vánoční výstavy. Od 10 do 16 hodin bude k prohlídce otevřen kostel s živým betlémem. Účast potvrdilo více jak 150 prodejců, převážná část řemeslníků. Na tento jarmark se nevybírá vstupné.