Žokej Váňa bude vyprávět dnes v kině

Roudnice nad Labem – Do Roudnice nad Labem přijede dnes známý žokej Josef Váňa. S touto dostihovou osobností se uskuteční talk show. Akce se koná v kině SOKOL v Roudnici n. L. v úterý 12.května od 19 hodin. Moderuje Miloslav Čmejla. Vstupné 80 Kč. „Jste srdečně zváni," vzkazuje moderátor Miloslav Čmejla. Josef Váňa společně s M. Čmejlou před několika měsíci navštívili také redakci Litoměřického deníku při křtu knihy M. Čmejly.

Noc literatury vás vezme do světa knih na zajímavá místa

Litoměřice – Již podruhé se Litoměřice připojí k celorepublikové akci nazvané Noc literatury, a to už ve středu 13. května. Ve městě ji pořádá Spolek LiPen.
Během jediného večera se uskuteční série veřejných čtení na atraktivních či běžně nedostupných místech Litoměřic, v bývalém jezuitském kostele, historických sklepeních, v čajovně Hóra nebo v kulturním klubu Hrádek. Čtení probíhají paralelně na všech uvedených místech od 18.00 do 23.00 hodin.
Večer doplní i doprovodný program. V kulturním klubu Hrádek se můžete těšit na hudební intermezzo Jirky Straňka. V Domově U Trati proběhne od 18.00 do 20.00 hodin autorský večer překladatele a spisovatele ukrajinského původu Alexeje Sevruka.

Na kole do Třeboutic pojedete bezpečněji

Litoměřice - Dva dílčí úseky Labské stezky, které dosud byly v nevyhovujícím stavu, budou dokončené ještě v květnu. Jde o úsek Těchlovice – Jakuby na trase do Děčína, na Litoměřicku pak o cestu od MVE Litoměřice do Třeboutic.

S Volyňáky na výlet do Liberce

Litoměřice - Sdružení Volyňských Čechů a jejich přátel v Litoměřicích pořádají 30. května zájezd do Liberce. Odjezd od autobusového nádraží v 8 hodin, návrat po 18. hodině. První zastávkou je zoologická a botanická zahrada, další program volný. Přihlášky se přijímají do 20. května na telefonech 773 096 538 nebo 723 326 841.

Z garáže zmizela Jawa Mustang

Lovosice - Lovosičtí policisté přijali oznámení o krádeži motocyklu z garáže u obytného domu na Budyňsku. „Do objektu vnikl neznámý pachatel nezjištěným způsobem a zmocnil se nepojízdného motocyklu zn. Jawa Mustang. Poškozený vyčíslil škodu na 2 tisíce korun. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody," uvedla Pavla Kofrová, mluvčí policie.