ÚŠTĚK: Pro areál bývalé Elite hledají využití

Město odkoupilo areál bývalého závodu Elite, který již několik let není využíván. Objekt může ještě nějaký čas, než město bude mít hotovou koncepci rozvoje tohoto území, sloužit ke skladování. Podle starosty města Pavla Kundráta jsou ve hře tři možnosti. Jednou je vytvoření obchodní střediska, po kterém část obyvatel volá, nebo zde postavit tělocvičnu, která Úštěku chybí, a třetí alternativou je využití plochy k výstavbě rodinných domků. O využití se radnice bude radit s odborníky i s občany.

ŠTĚTÍ: Lidé si stěžují na hluk

Po nepříjemném zápachu si lidé ve městě stěžují na hluk, který se šíří z areálu štětských papíren. Podle vyjádření společnosti Mondi, která papírny provozuje, z pátku 7. srpna v současnosti došlo k poruše na jedné z chladicích věží, což zapříčinilo zvýšené emise hluku. „Do doby finalizace opravy bylo zajištěno snížení výkonu zařízení v nočních hodinách a je připravována instalace provizorního hlukového krytu. Z důvodu vysokých venkovních teplot není možné toto zařízení zcela odstavit. Omlouváme se za tento negativní jev a děkujeme za pochopení," stojí dále ve vysvětlení.

ŘEDHOŠŤ: Autokino promítá v pátek a v sobotu

Nejnovější díl oblíbené série Rychle a zběsile s pořadovým číslem 7 nebo Šílený Max 2: Bojovník silnic s Melem Gibsonem v hlavní roli. Takový je program Autokina Ředhošť na následující pátek 14. a sobotu 15. srpna. Projekce začínají vždy po setmění, vstupné za člověka je 100 korun. Podrobnosti na www.mie.cz.

POLEPY: Ke stavbě ocelokolny připravují jednání

Pozvání k veřejnému ústnímu jednání zveřejnil stavební úřad na litoměřické úřední desce. Tématem schůzky má být plánovaná stavba ocelokolny v Polepech. Jednání se uskuteční v úterý 8. září od 10 hodin, a to přímo na místě chystané stavby (parc. 264/1 v k. ú. Polepy se vstupem od pozemku 1010). Záměrem stavebníka je podle úřadu typová stavba ocelokolny o rozměrech zhruba 18 krát 15 metrů s výškou hřebenové střechy nad terén 10 metrů. Objekt má být využíván pro skladovací prostory.

ROUDNICE N. L.: Schránku pro ducha projdou s autorkami

Jubilejní výstava Schránka pro ducha v současnosti obsadila celý prostor roudnické Galerie moderního umění obvykle věnovaný stálé expozici. Jedinečnou výstavu k 50. výročí galerie si nyní můžete projít přímo s jejími autorkami Alenou Potůčkovou a Ninou Michlovskou, a to 13. srpna od 16.30 hodin.

ROUDNICE N. L.: Přátelské styky udržují už dvacet let

Členové Občanského sdružení pro mezinárodní styky města Roudnice nad Labem s partnerským městem Ruelle sur Louvre ve Francii se chystají na srpnové přijetí svých přátel v podřipské metropoli. Je to oplátka za červnovou návštěvu, při které se Roudničtí prezentovali na trzích Marché de Nuit. Členové občanského sdružení se scházejí každý první čtvrtek v měsíci v budově Sokolské župy Podřipské v Libušině ulici a letos slaví už 20 let od jeho založení. Francouzští přátelé budou přijati 19. srpna na radnici starostou města Vladimírem Urbanem.

LOVOSICE: Od dálnice po Besedu se má jezdit 70

Záměr zvýšit rychlost na silnici I/30 v Lovosicích z 50 na 70 km/h vyvěsil Krajský úřad Ústeckého kraje. Návrh podal litoměřický dopravní inspektorát Policie ČR. Zvýšení rychlosti se má dotknout úseku od sjezdu z dálnice D8 po křižovatku se silnicí II/608 u restaurace Beseda. Důvodem je podle vydaného opatření obecné povahy snaha zvýšit plynulost dopravy. Místní úprava provozu spočívající v umístění nových dopravních značek má platit zhruba do 2 měsíců.

Dobrá zpráva… pro milovníky filmů

Roudnice nad Labem - Čtyři úspěšné české komedie přiveze v tomto týdnu na Podřipsko Kinematograf bratří Čadíků. Promítání v zámeckém parku v Michálkově ulici v Roudnici nad Labem odstartuje ve čtvrtek 13. srpna, a to snímkem Hodinový manžel s Davidem Novotným a Bolkem Polívkou v hlavních rolích. V pátek bude následovat pohádka Tři bratři, v sobotu pokračování Gymplu s názvem Vejška, v neděli je na programu Fotograf. Jednotlivé projekce začínají ve 21.30 hodin.