Biskup v 11 hodin požehná vínům

Litoměřice - Na svatého Martina, 11. listopadu v 11 hodin a 11 minut, požehná v degustační místnosti litoměřickém hradu biskup Jan Baxant Svatomartinským a mladým vínům z Čech i Moravy. Okoštovat je bude možné od 15 do 20 hodin.Láďa

Hruška přiveze kuchařku

Litoměřice – Přes 8 tisíc najetých kilometrů, kolem tisícovky podpisů, celkem 50 autogramiád za sebou má v rámci své Hruška Tour populární potravinový inspektor, amatérský kuchař a nově i kutil Láďa Hruška. V pátek 13. listopadu zavítá do Litoměřic. Lidé se s ním mohou od 14 hodin setkat v Knihkupectví Martin na Mírovém náměstí. Podepisovat bude svou novou knihu receptů nazvanou Láďa Hruška se vrací. V rámci své tour se Hruška rovněž pokouší zdolat hned dva české rekordy – v počtu autogramiád za jediný měsíc a v počtu podepsaných knih od jednoho titulu.

Radnice zveřejnila termíny pro svatby

Roudnice n. L. - Termíny svatebních obřadů pro rok 2016 zveřejnil roudnický městský úřad na svých webových stránkách. Oddávat se bude možné v obřadní síni radnice nebo na lobkowiczkém zámku – v zámecké zahradě nebo v kapli.

Premiéru má Jobs a strašidla

Litoměřice – Ačkoli programu litoměřického kina Máj stále vládne nová bondovka s názvem Spectre, diváci se mohou těšit i na další premiéry. Hned ve čtvrtek 12. listopadu kino uvede dva nové snímky – Husí kůže a Steve Jobs. První z filmů vypráví o teenagerovi Zachu Cooperovi, který se z velkého města musí odstěhovat do menšího. V něm ale potká milou dívku Hannah. Její otec Stine je autorem strašidelné série bestsellerů a velký podivín. Děj zrychlí, když se ukáže, že příšery z jeho knih jsou skutečné. Steve Jobs je autobiografickým filmem o zakladateli firmy Apple. Odehrává se během vyhrocených momentů před zahájením klíčových Jobsových prezentací, které měnily dějiny, a to nejen počítačové.

Mozaika pořádá benefiční běh

Lovosice - V neděli 15. listopadu se od 9.30 hodin na Osmičce koná benefiční běh. Trasy budou připravené pro celou rodinu, s dětmi poběží i pan Ponožka. Peníze ze startovného Mozaika použije na vybavení a provoz rodinného centra.

Hrad zve na výstavu a křest

Litoměřice – Prostory litoměřického hradu na Tyršově náměstí budou v nejbližších dnech hostit dvě události, a sice výstavu fotografií a křest knihy. Výstava s názvem HuFO aneb Humor ve fotografii představující tvorbu několika fotografů bude k vidění od pátku 13. listopadu. Vernisáž je naplánovaná na 16 hodin. Ve čtvrtek 19. listopadu se na stejném místě uskuteční křest nové knihy Z Litoměřic třetí branou po proudu Labe s podtitulem do Mlékojed, Prosmyk, Lovosic, Malých Žernosek, Opárna, Velkých Žernosek, Kamýku, Řepnic, Libochovan, Dubice až na hrad Střekov. Jejími autory jsou Oldřich Doskočil a Pavel Rýva. Vydal ji Petr Prášil. Všichni tři se akce mají zúčastnit. Po křtu bude následovat autogramiáda. Rovněž bude možné knihu se zajímavostmi z uvedených obcí zakoupit za zvýhodněnou cenu.

Soutěží o svačinu roku

Litoměřice - Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb bude mít opět zastoupení ve 3. ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Pět jejích studentů se utká v konkurenci 123 budoucích kuchařek a kuchařů z 35 odborných škol se zaměřením na gastronomii z 11 krajů ČR. Odborným garantem soutěže je Mistr kuchař Vladimír Picka. Soutěžící z Litoměřic v předchozích ročnících vždy uspěli, postoupili do finále a domů si odvezli pěkné ceny. Finálové kolo proběhne tradičně v Praze a role moderátorky se zhostí Markéta Hrubešová. Kuchařské naděje mají za úkol připravit originální, chutnou a rychlou svačinu pro děti, žáky nebo studenty. Jako hlavní surovinu musí použít značkové tuňákové výrobky.

Novým šéfem odboru je Ondřej Rondoš

Lovosice - Vedoucím odboru majetku a investic na Městském úřadu v Lovosicích se stal Ondřej Rondoš z Litoměřic. Nahradil tak Janu Hejdovou, Petru Buriánkovou a Martina Dlouhého, kterým radní zrušili místa.