Litoměřice měly své zastoupení v Praze

Litoměřice – Zástupci Centra cestovního ruchu Litoměřice se ve středu 8. října zúčastnili setkání TrendEvent, které se uskutečnilo v okouzlujících prostorách Slovanského domu v Praze. Trend Event je takzvaným „B2B" setkáním event manažerů, marketingových pracovníků firem, pořadatelů firemních a společenských akcí, produkčních, zástupců eventových a promotion agentur, odborných novinářů s dodavateli programu a služeb, hoteliéry a dalšími vystavovateli. Konal se již po osmnácté a nezklamal bohatou nabídkou doprovodných služeb ani interaktivitou jednotlivých expozic. CCR zde prezentovalo především prostory Hradu Litoměřice, který je vhodným místem pro kongresy, konference, školení, jednání ale i pro výstavy a další akce. „Zájem o prostory hradu byl velký. Nejvíce zaujal moderní kongresový sál a také stylové prostory k degustaci vín," říká Lenka Gottwaldová, vedoucí hradu.

Představili sociální služby

Štětí – Ve vyhlášeném Týdnu sociálních služeb proběhl ve Štětí Den otevřených dveří. Město ho připravilo ve spolupráci se sdruženími Naděje a Romano jasnica. Zájemci mohli nahlédnout  do zázemí sociálních služeb, které provozuje město nebo neziskové organizace, a seznámit se s jejich činnostmi. Otevřen veřejnosti byl denní stacionář a odlehčené služby, které fungují v objektu domu s chráněnými byty. Sdružení Naděje veřejnosti přiblížilo ve svém zázemí v tržnici svůj terénní program, přístupné bylo rovněž poradenské centrum Romano jasnica, Klub důchodců a Otevřený klub mládeže. 

Karel Plíhal bude hrát v divadle

Litoměřice - Karel Plíhal, rodák z Moravy, je pokračovatelem tradice písničkářů. Na hudební scéně se pohybuje přes 30 let. Litoměřičanům se představí v Divadle K. H. Máchy v úterý 14. října od 19 hodin. Pořad není vhodný pro děti do 12 let.

První Technické hry

Litoměřice - 1.ročník Technických her chce založit tradici doposud nerealizovaného typu soutěžního klání žáků 2.stupně ZŠ v technických disciplínách. Soutěž je určena pro 6členná družstva žáků 2. stupně ZŠ a probouzí zájem o tvořivost a kreativitu v technice. Hlavním cílem je popularizace vědy a techniky mezi žáky ZŠ a nabídka využití činnosti TKML pro výuku přírodovědných a technických předmětů na ZŠ. Uskuteční se 20. října v litoměřickém domě kultury.

Krimi:

Pokácel hektar

Bechlín - Téměř hektar lesa pokácel neznámý pachatel v lesním porostu u obce Bechlín. Neoprávněně pokácel a odvezl vzrostlé stromy různých druhů. Škoda je vyčíslena na více než 5 tisíc korun.

Zloděj na internetu

Roudnice nad Labem - Mladý muž z Roudnice nad Labem si objednal počátkem července prostřednictvím inzertních internetových stránek mobilní telefon od dosud neustanoveného prodejce, který vyžadoval platbu předem. Roudničan mu poslal částku 7400 korun a očekával objednané zboží. Po převzetí peněz neznámý prodejce nezaslal poškozenému objednané zboží, přestal komunikovat a přes veškeré urgence nevrací ani peníze. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu.
O dodání zboží a způsobu platby musíte být informováni předem. Kartou plaťte pouze u prověřených obchodníků, kteří na trhu působí již dlouhou dobu. U neprověřených obchodů doporučujeme při prvním nákupu zvolit způsob platby na dobírku, tedy až po dodání zboží.

Dopadli zloděje fotoaparátu

Štětí - Na jedné ze štětských diskoték byla v měsíci srpnu tohoto roku okradena mladá žena. Když se věnovala zábavě, odcizil jí tehdy neznámý pachatel z volně odložené kabelky fotoaparát. Policisté na základě operativního šetření zjistili, kdo si přístroj v hodnotě 4 tisíc korun přivlastnil. Cizí majetek zlákal 20letého mladíka ze Sokolovska, který se dále ze svého jednání bude muset zodpovídat přestupkové komisi.