Na Vinařské Litoměřice zdarma

Litoměřice - Největší vinařská výstava v Čechách, Vinařské Litoměřice, se uskuteční už 22. a 23. dubna. S Litoměřickým deníkem můžete na tento vinařský svátek vyrazit zdarma! Stačí sledovat tištěné vydání, vždy v pátek přineseme soutěžní otázku. První najdete na těchto stránkách 11. března.

Další beseda bude o geotermálu

Litoměřice - Rozvoj geotermální energie v Litoměřicích bude tématem dalšího setkání a diskuze s veřejností, které se uskuteční v úterý 22. března v konferenčním sále Hradu Litoměřice. Akce začne v 16.30 hodin. Beseda se bude věnovat cílům výzkumného centra geotermální energie, financování a realizaci hlubokých vrtů i přínosům projektu pro město a republiku. Možnostmi využití hlubinné geotermální energie se město Litoměřice zabývá už od roku 2000. Na chystané diskuzi přislíbili účast mezinárodní i domácí experti. Tlumočení bude podle pořadatelů setkání s veřejností zajištěno.

O sanaci olejny se uchází pět firem

Lovosice - Termín pro doručení nabídek do třetího vyhlášeného výběrového řízení na sanaci areálu bývalé olejny v centru Lovosic vypršel na konci února. Jak vyplývá z protokolu o otevírání obálek, o zakázku se uchází celkem pět firem. Nejnižší cenu nabídla společnost Purum, a to 1,8 milionu korun bez DPH. Vedení města vítěze zakázky však zatím nepotvrdilo.

Nezapomínají na místní části

Mšené - lázně - Obec se nestará jen o svůj rozvoj, ale věnuje nemalé prostředky na udržení dobrého stavu majetku v místních částech Brníkov, Ječovice, Loucká, Podbradec, Ředhošť a Vrbice. Nejvíce financí je třeba na opravy místních komunikací, jen v Brníkově bylo loni do nich investováno přes milion korun. V této části by si zasloužil opravu špýchar. Provádí se rovněž opravy hřbitovů. V Podbradci se provádějí rekonstrukční práce na fotbalovém hřišti a loni zde byla zahájena oprava kostelíku, který už neslouží k církevním účelům.

Šimon Weniger byl třetí na osmistovce

Lovosice - Na skvělém třetím místě skončil při halovém MČR žactva v Praze Šimon Weniger z ASK Lovosice, který nestačil v běhu na 800 metrů jen na Jakuba Davidíka a Lukáše Moulise. Mladý lovosický atlet si navíc vytvořil časem 2:05,71 min. osobní rekord.