Zeleň ve městě čekají úpravy

Třebenice - Projekt na obnovu zeleně a zřízení nové připravila v tomto roce třebenická radnice. Úpravy se dotknou tří lokalit parku u zdravotního střediska v Třebenicích, Paříkova náměstí a lokality u hřiště v Medvědicích. Staré trávníky, záhony, keře a stromy nahradí nové. Práce vyjdou celkem na 1,5 milionu korun. S nejnižší nabídkovou cenou uspěl ve výběrovém řízení Ateliér pro krajinářskou architekturu Grüner z Litoměřic. Třebenice na projektu získaly dotaci z Operačního programu životního prostředí. Práce mají být hotové do 30. října příštího roku. Do 15. prosince 2014 firma však musí udělat práce v objemu 60 % z ceny díla.


Zastupitelé se rozloučí až 9. října

Lovosice - Přestože lovosičtí radní původně odhlasovali termín konání posledního jednání zastupitelstva ve volebním období 2010 2014 na pondělí 29. září, bude se nakonec konat až den před volbami. Zasedání na staré radnici začne ve čtvrtek 9. října v 16 hodin. Program vedení města zatím nezveřejnilo. Podrobný soupis všech bodů programu, které mají být na zasedání projednány, musí městský úřad zveřejnit alespoň sedm dní před konáním zastupitelstva. Hned následující dny 10. a 11. října čeká Lovosické vedle komunálních voleb také místní referendum o zákazu hazardu ve městě. V jednotlivých volebních místnostech proto budou umístěné dvě urny a pracovat dvě komise.


V Sulejovicích zaburácí „fichtly"

Sulejovice - Už v sobotu 4. října se na crossové trati za Sulejovicemi směrem na Čížkovice uskuteční další závod nazývaný Fichtlcross Sulák. Zúčastněné týmy jsou vždy dvoučlenné, jezdci se na mnohdy historických exemplářích předrevoluční výroby musejí po nejvíce třech odjetých kolech vystřídat. Registrace závodníků začne v 10 hodin, první závod odstartuje o půl hodiny později. Cílem jezdců je najezdit za vytyčený čas co možná nejvíce kol. Kola z prvního závodu (trvá 40 minut) se sčítají s koly finálního závodu (60 minut). Finále chtějí organizátoři odstartovat v pravé poledne. Povinnou výbavou je helma.


Octavia zmizela

Lovosice - V neděli byl odcizen v Lovosicích zaparkovaný osobní vůz zn. Škoda Octavia. Automobil zmizel před jedním domem, zřejmě v odpoledních hodinách. Způsobená škoda byla odhadnuta na 250 tisíc korun.


Spánek v restauraci ho vyšel draho

Roudnice nad Labem - Chvilka spánku vyšla draho poškozeného, který tento týden navštívil jednu z roudnických restaurací. Mobil měl položený vedle sebe na stole a na chvíli usnul. Toho využil neznámý lapka, který se nepozorovaně zmocnil mobilního telefonu v hodnotě 10 tisíc korun. Po pachateli pátrají roudničtí policisté. Obdobným případem se zabývají také policisté v Lovosicích. Při zábavě v restauraci byla okradena jedna z návštěvnic, která si odložila peněženku s osobními doklady na stůl. Zatímco se věnovala rozhovoru s přísedícími, peněženky se zmocnil v nestřeženém okamžiku neznámý lapka. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.


Opilec na motorce

Litoměřice - Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se bude zodpovídat 25letý muž, který v noci v Litoměřicích řídil motocykl, ačkoliv má až do roku 2015 soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel a nejen to. Policisté zjistili, že motocykl odcizil na jednom z litoměřických parkovišť a užíval jej několik dní pro svou potřebu. Muž byl zadržen a následně si na služebně převzal sdělení podezření ze spáchání trestného činu krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu může soud uložit až tříleté vězení.


Podřipské muzeum v Roudnici nabídne dvě zajímavé přednášky

Roudnice nad Labem - V měsíci říjnu Podřipské muzeum pořádá pro širokou veřejnost hned 2 zajímavé přednášky. První, která proběhne ve středu 8. října od 18 hod., bude již tradičně věnována ornitologii. Tentokrát má roudnický nestor ornitologie Stanislav Chvapil nachystány obrázky a zajímavé informace o fauně a flóře vyskytující se v Austrálii, kterou v minulosti navštívil. Druhá přednáška se koná následující týden v úterý 14. října v 17.30 hod. Přednášejícím je známý historik, specializující se na dějiny pozdního středověku Petr Čornej. Posluchači se seznámí s podrobnostmi průběhu Kostnického koncilu, který byl započat již v listopadu 1414, a získají přehled o méně známých souvislostech, vedoucích k následnému Husově upálení 6. července 1415. Předprodej vstupenek na obě přednášky bude zahájen od středy 1. října v Podřipském muzeu.


Nejvíce třídí odpad obce na Podřipsku. Získaly popelnici

Litoměřicko - Společnost EKO-KOM vyhodnotila soutěž měst a obcí v Ústeckém kraji v třídění komunálního odpadu Skleněná popelnice za rok 2013. Mezi deset finalistů v kategorii města se prosadily Litoměřice a Úštěk, mezi 11 nejlepších obcí vesnice na Podřipsku Černěves, Kyškovice, Vědomice a Záluží. Konečné pořadí bude uveřejněno až na slavnostním vyhodnocení v pátek 3. října v ústecké restauraci Větruše.